Utalentowany skrzydłowy Lecha Poznań zachwycił. „Czyżby kolejny wielki talent?”

Utalentowany skrzydłowy Lecha Poznań zachwycił. „Czyżby kolejny wielki talent?” fot. HeukersMedia / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Transfery.info

Lech Poznań, który słynie ze znakomitej akademii, ma kolejny powód do dumy, a jest nim Filip Wolski. Skrzydłowy ma za sobą bardzo dobry występ na EURO U-17, a jego bramka przeciwko Niemcom w półfinale to ozdoba rywalizacji.

Lech Poznań przyzwyczaił nas w ostatnich latach do tego, że wychowuje znakomitych zawodników, którzy później świadczą o sile reprezentacji Polski. W tym miejscu należy przytoczyć takie nazwiska jak Jakub Moder, Jakub Kamiński czy Jan Bednarek.

Ostatnim wielkim produktem akademii „Kolejorza” jest Michał Skóraś, za którego Club Brugge zapłaciło blisko osiem milionów euro.

23-latek odchodzi, ale to nie znaczy, że w stolicy Wielkopolski nie mają już godnych następców. Do tego miana z powodzeniem za jakiś czas może kandydować Filip Wolski.

Przedstawiciel rocznika 2006 do tej pory w pierwszym zespole Lecha Poznań nie zadebiutował, ale miał okazję występować w drugoligowych rezerwach. Tam kilka razy pokazał się z dobrej strony.

Choć w kwietniu skończył dopiero 17 lat, to o jego talencie dowiedziała się już cała Europa, a to wszystko zasługa jego świetnej postawy na Mistrzostwach Europy do lat 17.

Wolski to bowiem jeden z zawodników, którego trzeba wyróżnić. Podopieczny Marcina Włodarskiego przez cały turniej był ważną postacią drużyny, a jego nieprzeciętne umiejętności objawiły się w półfinale przeciwko Niemcom.

Młokos nie tylko asystował, ale też trafił do siatki i to w nie byle jaki sposób. Jego gol to ozdoba rywalizacji.

Kto wie, czy w obliczu odejścia Michała Skórasia w kolejnym sezonie nie dostanie on swojej szansy w pierwszej drużynie Lecha Poznań. Drzemie w nim wielki potencjał, a John van den Brom udowodnił, że potrafi wykrzesać z poszczególnych zawodników nieprzeciętne możliwości.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Zawodnik Bayernu Monachium trafił do szpitala. „Koniec sezonu”  [WIDEO] OFICJALNIE: Zawodnik Bayernu Monachium trafił do szpitala. „Koniec sezonu” [WIDEO] „Przyszedł na trening pijany. Uderzył młodego chłopaka”. Neymar wzięty pod lupę „Przyszedł na trening pijany. Uderzył młodego chłopaka”. Neymar wzięty pod lupę To będzie przełom w karierze talentu Legii Warszawa?! Wyjątkowy moment w meczu z Lechem Poznań [WIDEO] To będzie przełom w karierze talentu Legii Warszawa?! Wyjątkowy moment w meczu z Lechem Poznań [WIDEO] Sędziowski skandal w Bundeslidze. Borussia Dortmund z bramką z karnego, który został... anulowany Sędziowski skandal w Bundeslidze. Borussia Dortmund z bramką z karnego, który został... anulowany OFICJALNIE: Wisła Kraków z wielką niespodzianką na hitowy mecz. „Terminator” wraca do gry OFICJALNIE: Wisła Kraków z wielką niespodzianką na hitowy mecz. „Terminator” wraca do gry Erling Haaland niespodziewanie przegra wyścig o koronę króla strzelców Premier League?! Trwa wielka pogoń [WIDEO] Erling Haaland niespodziewanie przegra wyścig o koronę króla strzelców Premier League?! Trwa wielka pogoń [WIDEO] Tottenham na łopatkach i oddala się od Ligi Mistrzów! „Sroki” gromią „Koguty” [WIDEO] Tottenham na łopatkach i oddala się od Ligi Mistrzów! „Sroki” gromią „Koguty” [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy