Uwaga, idzie nowe. We Włoszech wkraczają zielone kartki

Uwaga, idzie nowe. We Włoszech wkraczają zielone kartki
Marcin Żelechowski
Marcin Żelechowski
Źródło: Daily Mail

Proces ewolucji dopadł piłkę nożną. Wprowadzanych jest coraz więcej nowości, nie tylko technologicznych.

Już w ten weekend ruszą rozgrywki Serie B, zmienione pod wieloma względami. W porównaniu do poprzedniego sezonu, zagra w niej 20 zespołów, czyli o dwa mniej niż dotychczas. Ma to związek z karną degradacją Catanii oraz Teramo, a także coraz częstszym zjawiskiem bankructwa w niższych ligach. Rewolucją będzie jednak nowa kartka o kolorze zielonym.

Nie tylko jej barwa budzi ciekawość, ale także przeznaczenie, bowiem w przeciwieństwie do żółtej i czerwonej, pokazywana będzie nie za karę, a w nagrodę. Konkretnie za przejaw fair play. Jeśli jakiś piłkarz wybije piłkę na aut, gdy przeciwnik będzie leżał na murawie, przyzna się do faulu, ręki, dotknięcia piłki, która zmieni decyzję o aucie/rzucie rożnym, wówczas ujrzy taki kartonik. 

Przez cały sezon będzie prowadzona tabela, a na koniec, piłkarz i drużyna którzy uzyskają najwięcej zielonych kartek, mają zostać nagrodzeni. Nie wiadomo natomiast, w jaki sposób.

Cała idea zrodziła się w rozgrywkach młodzieżowych, bo to właśnie z nich został zaczerpnięty ten pomysł. Co więcej, przed inauguracyjnym spotkaniem trenerzy, kapitanowie i prezesi klubów podpiszą uroczystą przysięgę, która będzie ślubowaniem uczciwości. Wszyscy zawodnicy parafują natomiast "Manifest Szacunku", stojący na straży fair play.

Więcej na temat: Serie B Włochy

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Bayern Monachium musi zacząć rozglądać się za następcą Flicka. Możliwe CZTERY opcje Bayern Monachium musi zacząć rozglądać się za następcą Flicka. Możliwe CZTERY opcje Thomas Müller szczerze o odejściu Flicka: Nie musi nam podawać powodu Thomas Müller szczerze o odejściu Flicka: Nie musi nam podawać powodu Grzegorz Krychowiak znowu zachwyca w Rosji. Reprezentant Polski coraz bliżej rekordowego sezonu Grzegorz Krychowiak znowu zachwyca w Rosji. Reprezentant Polski coraz bliżej rekordowego sezonu Lech Poznań: Maciej Skorża po porażce z Rakowem Częstochowa Lech Poznań: Maciej Skorża po porażce z Rakowem Częstochowa Premier League: Skomplikowana sytuacja w czołówce. Nawet czwarta lokata może nie dać West Hamowi debiutanckiego udziału w Lidze Mistrzów Premier League: Skomplikowana sytuacja w czołówce. Nawet czwarta lokata może nie dać West Hamowi debiutanckiego udziału w Lidze Mistrzów Tammy Abraham z transferem w górnych rejonach tabeli Premier League?! Tammy Abraham z transferem w górnych rejonach tabeli Premier League?! Tottenham nastawia się na rozstanie z Mourinho Tottenham nastawia się na rozstanie z Mourinho

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy