Valencia liczy na transfer reprezentanta Danii

Valencia liczy na transfer reprezentanta Danii fot. Dmitry Shkurin / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Sky

Philip Billing pragnie w najbliższych dniach opuścić szeregi Bournemouth. Wśród klubów zainteresowanych usługami środkowego pomocnika znajduje się Valencia - poinformował Florian Plettenberg ze Sky.

Zespół „Nietoperzy” boryka się ze sporymi problemami finansowymi i nie może sobie pozwolić na swobodne poruszanie się po rynku transferowym.

Ten stan rzeczy mocno irytuje trenera Gennaro Gattuso, który nie jest w stanie realizować postawionych przed nim przedsezonowych celów z uwagi na niedysponowanie odpowiedniej klasy piłkarzami lub zapleczem.

W tym drugim aspekcie szczególnie kuluje w układance włoskiego szkoleniowca druga linia. Z tego powodu naciska on mocno na ściągnięcie nowego pomocnika.

Władze Valencii rozglądają się w związku z tym za odpowiednią okazją i niewykluczone, że w ostatnich dniach zimowego okna transferowego sprowadzą Philipa Billinga z Bournemouth.

Trzykrotny reprezentant Danii występuje regularnie w zespole „Wisienek”, ale nie jest zadowolony ze sposobu wykorzystywania jego osoby przez menedżera Gary'ego O'Neila. Dlatego zwrócił się do przedstawicieli angielskiego klubu z prośbą o umożliwienie mu zmiany otoczenia w najbliższych dniach.

Florian Plettenberg ze Sky uważa, że takie postawienie sprawy przez 26-latka zwróciło na niego uwagę ze strony sporej liczby zespołów. Wśród nich znalazły się też „Nietoperze”, które nawiązały kontakt z beniaminkiem Premier League w celu wybadania swoich szans na wypożyczenie Billinga.

Duńczyk dołączył do Bournemouth z Huddersfield Town za rekordową sumę sprzedażową w wysokości 16,5 miliona euro w lipcu 2019 roku.

W obecnym sezonie środkowy pomocnik strzelił cztery gole i zanotował asystę w 21 występach.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] FC Barcelona z wyczekiwanym transferem. Hansi Flick dał „zielone światło” FC Barcelona z wyczekiwanym transferem. Hansi Flick dał „zielone światło” 35-letni Mats Hummels zaskoczy transferem?! Hitowa opcja na radarze 35-letni Mats Hummels zaskoczy transferem?! Hitowa opcja na radarze Transfery - Relacja na żywo [25/05/2024] Transfery - Relacja na żywo [25/05/2024] Nicola Zalewski z letnim transferem?! AS Roma zdecydowała Nicola Zalewski z letnim transferem?! AS Roma zdecydowała Real Madryt zdecydował w sprawie Joselu Real Madryt zdecydował w sprawie Joselu Robert Lewandowski pożegnał Xaviego. „To był wielki zaszczyt grać dla Twojej drużyny” Robert Lewandowski pożegnał Xaviego. „To był wielki zaszczyt grać dla Twojej drużyny” Wojciech Szczęsny jednak na wylocie?! Juventus finalizuje duży transfer jego następcy Wojciech Szczęsny jednak na wylocie?! Juventus finalizuje duży transfer jego następcy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy