Valencia planuje zmianę trenera. Możliwy głośny powrót

Valencia planuje zmianę trenera. Możliwy głośny powrót
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Mundo Deportivo

Valencia zamierza pożegnać się z Javim Gracią po zakończeniu obecnego sezonu - uważa „Mundo Deportivo”.

„Nietoperze” borykają się z olbrzymimi kłopotami sportowymi i ekonomicznymi praktycznie od momentu kuriozalnego rozstania z Marcelino oraz całym pionem odpowiedzialnym za politykę transferową klubu w drugiej połowie 2019 roku.

Na obecną chwilę nic nie wskazuje na to, aby ekipa z Estadio Mestalla miała wyjść na prostą i dlatego latem rozstanie się ponownie ze sporą grupą wartościowych zawodników.

Dziennikarze „Mundo Deportivo” przekonują, że przedstawiciele Valencii nie poprzestaną tylko na tym, ponieważ podjęli też decyzję o zwolnieniu Javiego Gracii ze stanowiska trenera po zakończeniu obecnego sezonu.

Sam 50-latek chciał odejść z drużyny niedługo po zamknięciu letniego okna transferowego, w którym to drużyna z LaLigi nie zakontraktowała żadnego nowego piłkarza w miejsce Rodrigo, Ferrana Torresa, Francisa Coquelina, Daniego Parejo czy Ezequiela Garaya i później także Geoffreya Kondogbii, który skorzystał z możliwości przenosin do Atlético Madryt.

Wówczas władze „Nietoperzy” nie pałały chęcią do rozstania z byłym opiekunem między innymi Málagi, Rubina Kazań oraz Watfordu, który z kolei nie mógł sobie pozwolić na rozwiązanie umowy obowiązującej do 30 czerwca 2022 roku, bo to wiązałoby się z wypłatą odszkodowania w wysokości nawet trzech milionów euro.

W zaistniałej sytuacji Javi Gracia został niejako zmuszony do pozostania na zajmowanym stanowisku i starał się wyciągnąć tyle, ile mógł z zespołu, którym dysponował.

Natomiast ten wzmocniony zimą przez wypożyczonych Patricka Cutrone, Ferro i Christiana Olivę nie osiąga zadowalających rezultatów i plasuje się obecnie na odległym 13. miejscu w tabeli LaLigi.

Przedstawiciele ekipy z Estadio Mestalla liczyli na dużo lepszy rezultat na koniec trwających rozgrywek, dlatego nie mają teraz wiązać planów na przyszłość z 50-latkiem.

Wspomniane źródło dodaje jednocześnie, że obecnie numerem jeden na liście jego potencjalnych następców jest Rafa Benítez.

Hiszpan rozstał się w styczniu z chińskim Dalian Pro ze względów rodzinnych i niedługo później wyraził gotowość do podjęcia pracy w jednym z klubów w Premier League oraz jednocześnie nie zamknął się też na inne kierunki.

Jeżeli szkoleniowiec odpowiadający za wyniki Valencii w latach 2001-2004 nie byłby zainteresowany powrotem do rodzimego kraju, to wówczas jego miejsce na szczycie listy życzeń może zająć Miguel Grau - były trenera młodzieżowej oraz drugiej drużyny „Nietoperzy”, który obecnie pełni funkcję asystenta w cypryjskim Pafos FC.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Reprezentacja Polski gra z Francją. Przewidywane składy! Reprezentacja Polski gra z Francją. Przewidywane składy! Faworyci starali się nie przemęczać. Argentyna i Holandia w ćwierćfinale Mistrzostw Świata Faworyci starali się nie przemęczać. Argentyna i Holandia w ćwierćfinale Mistrzostw Świata Pelé ucina medialne spekulacje. „Jestem silny i pełen nadziei” Pelé ucina medialne spekulacje. „Jestem silny i pełen nadziei” Raków Częstochowa chce Hiszpana. Latem kosztował milion euro Raków Częstochowa chce Hiszpana. Latem kosztował milion euro Mistrzostwa Świata: Brazylia osłabiona. Dwóch piłkarzy zakończyło udział w turnieju [OFICJALNIE] Mistrzostwa Świata: Brazylia osłabiona. Dwóch piłkarzy zakończyło udział w turnieju [OFICJALNIE] Czesław Michniewicz: Statystyki nie mają żadnego znaczenia Czesław Michniewicz: Statystyki nie mają żadnego znaczenia Dawid Kownacki z szansą na duży transfer! Może zagrać w Lidze Mistrzów  Dawid Kownacki z szansą na duży transfer! Może zagrać w Lidze Mistrzów 

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy