Valencia: Prezydent klubu otrzymał SMS-y z pogróżkami. Sprawa trafiła na policję!

Valencia: Prezydent klubu otrzymał SMS-y z pogróżkami. Sprawa trafiła na policję!
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Valencia | Transfery.info

Anil Murthy, prezydent Valencii, otrzymał w trakcie i po zakończeniu ligowego spotkania z Deportivo Alavés (2:1) szereg obraźliwych wiadomości od anonimowych osób.

Sytuacja pomiędzy sympatykami popularnych „Nietoperzy” a kierownictwem klubu jest coraz bardziej napięta. To naturalnie pokłosie decyzji podjętej przez właściciela zespołu, dotyczącej zakończenia współpracy z Marcelino, który doprowadził ekipę z Estadio Mestalla do dwukrotnego zajęcia czwartego miejsca w lidze oraz zdobycia Pucharu Króla w minionym sezonie.

Dla Valencii było to pierwsze zdobyte trofeum od 2008 roku. Ten sukces nie przypadł jednak do gustu Peterowi Limowi i Anilowi Murthy'emu, którzy mają zupełnie odmienną wizję budowy drużyny i dlatego skorzystali z nadarzającej się okazji do zwolenianie lubianego oraz cenionego szkoleniowca.

Niezadowolenia z tego faktu nie ukrywają naturalnie kibice hiszpańskiego klubu, którzy rozpoczęli w mediach społecznościowych kampanię pod hashtagiem #LimGoHome i ponadto nie trzymają też języków za zębami w trakcie domowych meczów, na których wyrażają swój sprzeciw wobec decyzji podjętej przez wspomnianych działaczy.

Ten drugi aspekt był widoczny na Estadio Mestalla w trakcie ligowego spotkania z Deportivo Alavés (2:1). Obecny na obiekcie Anil Murthy nic sobie z tego nie robił i pozwolił sobie nawet na uciszanie sympatyków „Nietoperzy”.

Zachowanie prezydenta klubu tylko podgrzało i tak gorącą atmosferę do tego stopnia, że anonimowe osoby zaczęły wysyłać mu SMS-y z pogróżkami.

Valencia poinformowała w oficjalnym komunikacie, że działacz nie zlekceważył otrzymanych wiadomości i powiadomił o całym zajściu policję, która wszczęła już dochodzenie w tej sprawie i obecnie poszukuje nadawców SMS-ów, którzy grozili Murthy'emu nawet śmiercią.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Szymon Marciniak poprowadzi finał europejskiego pucharu? Jest na wąskiej liście kandydatów Szymon Marciniak poprowadzi finał europejskiego pucharu? Jest na wąskiej liście kandydatów Transfermarkt: 10 najwyżej wycenianych Brazylijczyków do lat 21 Transfermarkt: 10 najwyżej wycenianych Brazylijczyków do lat 21 Lublinianka się wzmacnia. OFICJALNIE: Tomasz Brzyski i Grzegorz Bonin w czwartej lidze Lublinianka się wzmacnia. OFICJALNIE: Tomasz Brzyski i Grzegorz Bonin w czwartej lidze OFICJALNIE: Mateusz Maćkowiak w Śląsku Wrocław OFICJALNIE: Mateusz Maćkowiak w Śląsku Wrocław Leganés krytykuje przepis umożliwiający transfer Braithwaite'a do Barcelony, ale też chwali postawę piłkarza Leganés krytykuje przepis umożliwiający transfer Braithwaite'a do Barcelony, ale też chwali postawę piłkarza Hit transferowy w Ekstraklasie?! Dimitri Oberlin bliski przenosin do czołowego polskiego klubu! Hit transferowy w Ekstraklasie?! Dimitri Oberlin bliski przenosin do czołowego polskiego klubu! OFICJALNIE: Rafał Pietrzak w Lechii Gdańsk OFICJALNIE: Rafał Pietrzak w Lechii Gdańsk

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy