Valentin Rongier do Marsylii, Luiz Gustavo do Fenerbahçe?!

Valentin Rongier do Marsylii, Luiz Gustavo do Fenerbahçe?!
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: France Football

Francuskie media sugerują, że przed końcem okna transferowego dojdzie do małych przetasowań w Nantes oraz Olympique’u Marsylia. Wszystko za sprawą negocjacji w sprawie przenosin Valentina Rongiera oraz Luiza Gustavo.

24-letni kapitan „Kanarków” miał już przekazać Waldemarowi Kicie, a więc właścicielowi klubu, że chce przenieść się do OM. Polak nie sprzeciwia się jego odejściu i ponoć jest gotów oddać go za okazyjną cenę, gdyż choć oczekiwał wstępnie 20-25 milionów, transfer definitywny może wynieść teraz około 15 milionów euro. Na tę chwilę marsylczycy zaoferowali bowiem 11 milionów euro, a jak informuje „France Football”, strony są bliskie osiągnięcia porozumienia.

Powodzenie transferu francuskiego pomocnika jest jednak zależne od tego, czy przenosiny Luiza Gustavo do Fenerbahçe zostaną zrealizowane. Jeśli tak się stanie, 32-latka na Stade Vélodrome zastąpi Valentin Rongier. Mówi się, że Brazylijczyk, który podjął już decyzję o wyjeździe nad Bosfor, będzie kosztował „Żółte Kanarki” około siedmiu milionów euro.

Tym samym w ostatnich godzinach okna transferowego najprawdopodobniej dojdzie do nieznacznych przetasowań w Nantes oraz Olympique’u Marsylia, które w sezonie 2018/2019 zajęły odpowiednio dwunaste i piąte miejsce w tabeli Ligue 1. Rongier uzbierał wówczas 43 występy (trzy gole i siedem asyst), a Gustavo wybiegał na boisko 38 razy (cztery trafienia).

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy