Valverde: Mam wielkie szczęście, że mogę go trenować

Valverde: Mam wielkie szczęście, że mogę go trenować
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: FC Barcelona

Ernesto Valverde wypowiedział się na temat Lionela Messiego.

Lionel Messi jest związany z Barceloną nieprzerwanie od 2000 roku. Od tamtej pory zdobył z tym zespołem wiele trofeów i wyrósł na wielką legendę.

Kilka dni temu miał okazję po raz szósty odebrać Złotą Piłkę za bieżący rok, dzięki czemu wyprzedził w liczbie zdobytych nagród Cristiano Ronaldo i stał się samodzielnym liderem klasyfikacji.

Na temat lidera Barcelony postanowił wypowiedzieć się jej trener, Ernesto Valverde.

- Często zdaję sobie sprawę, jakim przywilejem jest fakt, że mogę mieć z nim do czynienia i go trenować. To niesamowite, bo za parę lat będę mógł powiedzieć, że trenowałem największego piłkarza w historii tego sportu. Kiedyś zazdrościło się niektórym ludziom, że ci mogli widzieć Alfredo Di Stefano, tam podobnie za parę lat będzie z Messim.

Szkoleniowiec został również zapytany o ewentualne zakończenie kariery przez Argentyńczyka.

- To normalne, że się o tym mówi. On ma 32 lata, jednak nie sądzę, by już teraz chciał odejść na emeryturę. Kiedy jednak zawodnik skończy 30 lat, to zastanawia się, co dalej. Na razie jednak nie spodziewam się żadnych informacji z jego strony, że odwiesza buty - dodaje Hiszpan.

Messi rozegrał w barwach Barcelony przeszło 700 spotkań. Zdobył dla niej ponad 600 bramek.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk OFICJALNIE: Wisła Kraków pozyskała Heberta OFICJALNIE: Wisła Kraków pozyskała Heberta Liga Mistrzów: Druga faza grupowa lub sześć grup?! Liga Mistrzów: Druga faza grupowa lub sześć grup?! To mogliście przegapić, czyli 24 najciekawsze transakcje potwierdzone w pierwszej części okna To mogliście przegapić, czyli 24 najciekawsze transakcje potwierdzone w pierwszej części okna Inter Mediolan zwiększa ofertę za Eriksena. Di Marzio na przekór kolegom po fachu Inter Mediolan zwiększa ofertę za Eriksena. Di Marzio na przekór kolegom po fachu Manchester United: Udało się! Wstępne porozumienie w sprawie Bruno Fernandesa Manchester United: Udało się! Wstępne porozumienie w sprawie Bruno Fernandesa Arsenal włącza się do walki o rozchwytywanego Brazylijczyka Arsenal włącza się do walki o rozchwytywanego Brazylijczyka Transferowy rekord Peru. OFICJALNIE: Ekstraklasa pobita Transferowy rekord Peru. OFICJALNIE: Ekstraklasa pobita

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy