Valverde: Mam wielkie szczęście, że mogę go trenować

Valverde: Mam wielkie szczęście, że mogę go trenować
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: FC Barcelona

Ernesto Valverde wypowiedział się na temat Lionela Messiego.

Lionel Messi jest związany z Barceloną nieprzerwanie od 2000 roku. Od tamtej pory zdobył z tym zespołem wiele trofeów i wyrósł na wielką legendę.

Kilka dni temu miał okazję po raz szósty odebrać Złotą Piłkę za bieżący rok, dzięki czemu wyprzedził w liczbie zdobytych nagród Cristiano Ronaldo i stał się samodzielnym liderem klasyfikacji.

Na temat lidera Barcelony postanowił wypowiedzieć się jej trener, Ernesto Valverde.

- Często zdaję sobie sprawę, jakim przywilejem jest fakt, że mogę mieć z nim do czynienia i go trenować. To niesamowite, bo za parę lat będę mógł powiedzieć, że trenowałem największego piłkarza w historii tego sportu. Kiedyś zazdrościło się niektórym ludziom, że ci mogli widzieć Alfredo Di Stefano, tam podobnie za parę lat będzie z Messim.

Szkoleniowiec został również zapytany o ewentualne zakończenie kariery przez Argentyńczyka.

- To normalne, że się o tym mówi. On ma 32 lata, jednak nie sądzę, by już teraz chciał odejść na emeryturę. Kiedy jednak zawodnik skończy 30 lat, to zastanawia się, co dalej. Na razie jednak nie spodziewam się żadnych informacji z jego strony, że odwiesza buty - dodaje Hiszpan.

Messi rozegrał w barwach Barcelony przeszło 700 spotkań. Zdobył dla niej ponad 600 bramek.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych OFICJALNIE: Patryk Lipski w Piaście Gliwice OFICJALNIE: Patryk Lipski w Piaście Gliwice Manchester United: Alexis Sánchez definitywnie żegna się z klubem Manchester United: Alexis Sánchez definitywnie żegna się z klubem FIFA 21: Już nie tylko Piemonte Calcio. Roma FC dołącza do rywalizacji FIFA 21: Już nie tylko Piemonte Calcio. Roma FC dołącza do rywalizacji OFICJALNIE: Komplet strojów Wisły Kraków na nowy sezon [WIDEO] OFICJALNIE: Komplet strojów Wisły Kraków na nowy sezon [WIDEO] Arsenal coraz bliżej przejęcia Williana Arsenal coraz bliżej przejęcia Williana Jagiellonia Białystok pracuje nad ściągnięciem Černycha Jagiellonia Białystok pracuje nad ściągnięciem Černycha Lech Poznań: Marchwiński na radarze Torino Lech Poznań: Marchwiński na radarze Torino

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy