Van Dijk o Złotej Piłce. „Teraz nie można już przegrać”

Van Dijk o Złotej Piłce. „Teraz nie można już przegrać”
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Sky Sports

Virgil van Dijk ma szansę sięgnąć po pierwszą od 2006 roku Złotą Piłkę dla obrońcy. Defensor Liverpoolu nie czuje jednak tremy przed możliwością doścignięcia Fabio Cannavaro.

Po znakomitym mundialu w 2006 roku w wykonaniu Włochów, sukces ten został okraszony dodatkową nagrodą indywidualną dla Fabio Cannavaro. Kapitan „Squadra Azzurra” wyprzedził wtedy Gianluigiego Buffona i do tej pory pozostaje ostatnim obrońcą, który sięgnął po tę prestiżową nagrodę. Teraz przed szansą stanął Virgil van Dijk, który przez wielu jest uznawany za najlepszego stopera na świecie.

Holender świetnie radzi sobie w barwach Liverpoolu i reprezentacji Holandii, stanowiąc filar ich formacji defensywnych. Teraz za swoje poczynania może zostać nagrodzony w naprawdę wyjątkowy sposób. Van Dijk był przez długi czas jednym z faworytów i choć teraz jego notowania nieco spadły kosztem Lionela Messiego, nadal nie pozostaje bez szans na końcowy triumf.

Jakkolwiek potoczy się jednak dzisiejsza uroczysta gala, 28-latek twierdzi, że z całą pewnością nie będzie się czuł przegranym.

- Zostałem zaproszony na galę z jakiegoś powodu, więc tego wieczora nie będzie przegranych - stwierdził w rozmowie ze „Sky Sports”.

- Jestem bardzo dumny z tego, że znalazłem się w gronie kandydatów. Zwłaszcza że jestem tam ze względu na swoje występy dla drużyny i dla mojego kraju. To jest powód do dumy, ponieważ nie każdy piłkarz może się znaleźć w tym miejscu. Wyłoniony zostanie jeden zwycięzca, ale nie będzie przegranych. A kto wygra, to już zobaczymy.

Zobacz również

Zobacz ostatnie transfery Zobacz ostatnie transfery Reprezentacja Polski: Znamy lokalizacje wszystkich sparingów przed Euro 2020 Reprezentacja Polski: Znamy lokalizacje wszystkich sparingów przed Euro 2020 Leicester City: Brendan Rodgers podpisał nowy kontrakt. Wyższa gaża i klauzula wykupu! Leicester City: Brendan Rodgers podpisał nowy kontrakt. Wyższa gaża i klauzula wykupu! „Corriere dello Sport” odpowiada na lincz. Nowa okładka tłumaczy wszystko! „Corriere dello Sport” odpowiada na lincz. Nowa okładka tłumaczy wszystko! FIFA: Agenci zarobili 591 milionów euro na prowizjach transferowych. Wkrótce ich wpływy zostaną ograniczone! FIFA: Agenci zarobili 591 milionów euro na prowizjach transferowych. Wkrótce ich wpływy zostaną ograniczone! Janczyk wciąż się nie poddaje. Czas na sprawdzian w kolejnym klubie! Janczyk wciąż się nie poddaje. Czas na sprawdzian w kolejnym klubie! Guti już nie chce być nazywany Gutim Guti już nie chce być nazywany Gutim Mbappé skonfliktowany z Tuchelem. Przenosiny do Realu Madryt tuż-tuż?! Mbappé skonfliktowany z Tuchelem. Przenosiny do Realu Madryt tuż-tuż?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy