Van Dijk o Złotej Piłce. „Teraz nie można już przegrać”

Van Dijk o Złotej Piłce. „Teraz nie można już przegrać”
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Sky Sports

Virgil van Dijk ma szansę sięgnąć po pierwszą od 2006 roku Złotą Piłkę dla obrońcy. Defensor Liverpoolu nie czuje jednak tremy przed możliwością doścignięcia Fabio Cannavaro.

Po znakomitym mundialu w 2006 roku w wykonaniu Włochów, sukces ten został okraszony dodatkową nagrodą indywidualną dla Fabio Cannavaro. Kapitan „Squadra Azzurra” wyprzedził wtedy Gianluigiego Buffona i do tej pory pozostaje ostatnim obrońcą, który sięgnął po tę prestiżową nagrodę. Teraz przed szansą stanął Virgil van Dijk, który przez wielu jest uznawany za najlepszego stopera na świecie.

Holender świetnie radzi sobie w barwach Liverpoolu i reprezentacji Holandii, stanowiąc filar ich formacji defensywnych. Teraz za swoje poczynania może zostać nagrodzony w naprawdę wyjątkowy sposób. Van Dijk był przez długi czas jednym z faworytów i choć teraz jego notowania nieco spadły kosztem Lionela Messiego, nadal nie pozostaje bez szans na końcowy triumf.

Jakkolwiek potoczy się jednak dzisiejsza uroczysta gala, 28-latek twierdzi, że z całą pewnością nie będzie się czuł przegranym.

- Zostałem zaproszony na galę z jakiegoś powodu, więc tego wieczora nie będzie przegranych - stwierdził w rozmowie ze „Sky Sports”.

- Jestem bardzo dumny z tego, że znalazłem się w gronie kandydatów. Zwłaszcza że jestem tam ze względu na swoje występy dla drużyny i dla mojego kraju. To jest powód do dumy, ponieważ nie każdy piłkarz może się znaleźć w tym miejscu. Wyłoniony zostanie jeden zwycięzca, ale nie będzie przegranych. A kto wygra, to już zobaczymy.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Legia II Warszawa vs Sokół Ostróda. Burmistrz Ostródy zwrócił się z prośbą o pomoc... do Zbigniewa Bońka Legia II Warszawa vs Sokół Ostróda. Burmistrz Ostródy zwrócił się z prośbą o pomoc... do Zbigniewa Bońka Real Madryt włącza się do walki o środkowego obrońcę, którego określano... „nowym Ødegaardem” Real Madryt włącza się do walki o środkowego obrońcę, którego określano... „nowym Ødegaardem” Czołowe kluby piłkarskie świata pomagają w poszukiwaniu zaginionych dzieci i nastolatków Czołowe kluby piłkarskie świata pomagają w poszukiwaniu zaginionych dzieci i nastolatków Real Madryt: Zapadła decyzja o powrocie Ødegaarda Real Madryt: Zapadła decyzja o powrocie Ødegaarda OFICJALNIE: Malwina Smarzek-Godek w Novarze OFICJALNIE: Malwina Smarzek-Godek w Novarze Bundesliga: Borussia Dortmund - Bayern Monachium, czyli der Klassiker [przewidywane składy, kogo brakuje, gdzie oglądać] Bundesliga: Borussia Dortmund - Bayern Monachium, czyli der Klassiker [przewidywane składy, kogo brakuje, gdzie oglądać] Premier League: Benítez gotowy do wielkiego powrotu do Newcastle United. Ma już nawet plan na dwa transfery Premier League: Benítez gotowy do wielkiego powrotu do Newcastle United. Ma już nawet plan na dwa transfery

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy