Van Gaal: Sneijder powinien grać w Chelsea

2013-10-16 18:33:55; Aktualizacja: 10 lat temu
Van Gaal: Sneijder powinien grać w Chelsea Fot. Transfery.info
Bartłomiej Rakuzy
Bartłomiej Rakuzy Źródło: Vatan Spor

Sneijder w Chelsea? Tego chciałby obecny selekcjoner holenderskiej kadry, ale nie tylko. Według niego na taki scenariusz chętnie zgodziłby się również Jose Mourinho.

Trener reprezentacji Holandii radzi Wesley'owi Sneijderowi, aby ten bardziej skupił się na zwiększeniu swoich szans na występy w kadrze podczas przyszłorocznych mistrzostw świata w Brazylii. Zdaniem selekcjonera tylko regularne występy w takim klubie jak Chelsea oraz ponowna praca z Jose Mourinho mogą pomóc pomocnikowi w osiągnięciu tego celu. 
 
Sneijder zagrał jedynie w 5 z ostatnich 10 meczów reprezentacji. Natomiast w Galatasaray, do którego dołączył pół roku temu, wcześniej Faith Terim, a obecnie Roberto Mancini, hurtowo korzystają z usług kreatywnego pomocnika. 
 
Współpraca pomiędzy 29-latkiem, a Jose Mourinho układała się już w Interze Mediolan i między innymi z tego powodu Louis Van Gaal uznał, że jest szansa, aby Sneijder wrócił do swojej dawnej formy, a lekiem ma być właśnie praca z Portugalczykiem. 
 
- Wiem, że Chelsea i Mourinho chcą Sneijdera. Według mnie jest to możliwe, powinien on odejść z Galatasaray i przejść do Chelsea. Gra pod okiem Mourinho wpłynie na niego pozytywnie i pomoże mu odzyskać dawną formę z reprezentacji - mówił trener reprezentacji Holandii, Louis Van Gaal. 
 
Sneijder przybył do Galatasaray w styczniu tego roku za 7,5 miliona euro z Interu Mediolan i podpisał kontakt ważny do czerwca 2016 roku. Niewykluczone, że w Turcji z Holendrem już się pożegnali, gdyż zawodnik takiej klasy nie może pozwolić sobie na zaliczanie jednej asysty raz na pół roku. 
 
Przed kilkoma miesiącami prezydent Galatasaray Unal Aysal przyznał, że jeśli do klubu wpłynie ciekawa oferta, to opcja sprzedaży Sneijder będzie poważnie brana pod uwagę.