Van Persie stawia Arsenalowi ultimatum

Van Persie stawia  Arsenalowi ultimatum
Tomasz Gadaj
Tomasz Gadaj
Źródło: Daily Mail

Robin van Persie zamierza pozostać na Emirates Stadium tylko w razie odpowiednich wzmocnień i gwarancji sukcesów.

Kontrakt najlepszego snajpera Premier League kończy się 30. czerwca 2013 roku. „Kanonierzy” złożyli ofertę nowej umowy, lecz Holender na dzień dzisiejszy nie kwapi się do jej prolongaty. Według angielskich mediów, pieniądze nie mają tu wbrew pozorom żadnego znaczenia.


Manchester City jest gotowy wyłożyć na van Persiego 20 milionów funtów, a jemu samemu płacić tygodniówkę w wysokości 200 000 funtów. Źródło związane bezpośrednio z ekipą „Kanonierów” donosi, że nawet gdyby Arsenal mógł zaproponować podobną stawkę, 29-latek nie przyjąłby jej bez  wzmocnień dających gwarancję sukcesów. Ostatnim klubowym trofeum reprezentanta Holandii wciąż pozostaje zdobyty w 2005 roku Puchar Anglii.


Arsenal podpisał kontrakt z Lukasem Podolskim oraz rozpoczyna polowanie na Oliviera Giroud z francuskiego Montpellier, jednak żeby przekonać van Persiego do pozostanie w Londynie, potrzebne są potężniejsze wzmocnienia. Póki co, napastnik nie dał nawet pozwolenia władzom „Kanonierów” na rozpoczęcie rozmów co do nowej umowy. A wiadomo, że gdyby Holender ofertę przyjął, stałby się najlepiej zarabiającym piłkarzem w historii 13-krotnego mistrza Anglii.


Jak zwykle stoicki spokój zachowuje Arsene Wenger. Francuski menedżer jest pewien pozostania swojej gwiazdy na Emirates Stadium. W wywiadzie dla „Fox Soccer” stwierdził:


- Jestem pewien, że zobaczycie Robina van Persie w Premier League i jestem bardzo pewien, że zobaczycie go w czerwono-białych barwach -


Czy spokój doświadczonego trenera jest uzasadniony?

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] LaLiga: João Félix wyrzucony z boiska i na tym może się nie skończyć [WIDEO] LaLiga: João Félix wyrzucony z boiska i na tym może się nie skończyć [WIDEO] Ligue 1: Gorąco przy okazji meczu Lens z Lille. Kibice wbiegli na murawę [WIDEO] Ligue 1: Gorąco przy okazji meczu Lens z Lille. Kibice wbiegli na murawę [WIDEO] FC Barcelona: Trzy koszulki na sezon 2022/2023 [FOTO] FC Barcelona: Trzy koszulki na sezon 2022/2023 [FOTO] Zbigniew Boniek odpowiedział na doniesienia Fabrizio Romano Zbigniew Boniek odpowiedział na doniesienia Fabrizio Romano Reprezentacja Polski: PZPN z klarownym stanowiskiem w sprawie Matty'ego Casha Reprezentacja Polski: PZPN z klarownym stanowiskiem w sprawie Matty'ego Casha OFICJALNIE: Marko Marin wrócił do Europy OFICJALNIE: Marko Marin wrócił do Europy Polska pozyska reprezentanta z Premier League?! Polska pozyska reprezentanta z Premier League?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy