Vertonghen szczerze o zwolnieniu Pochettino. „Jesteśmy za to odpowiedzialni”

Vertonghen szczerze o zwolnieniu Pochettino. „Jesteśmy za to odpowiedzialni” fot. Jan Vertonghen I Instagram
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Goal.com

Jan Vertonghen wypowiedział się na temat odejścia Mauricio Pochettino z Tottenhamu.

Władze londyńskiego klubu zwolniły argentyńskiego szkoleniowca dwa tygodnie temu, a jego miejsce zajął José Mourinho. Pochettino prowadził „Koguty” od 2014 roku, przez wiele sezonów stawiając na Vertonghena. Belgijski stoper rozegrał pod jego wodzą w sumie 212 spotkań w koszulce Tottenhamu.

- Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za to, co się stało. Kierował nami tak, by wygrywać, a nie zawsze prezentowaliśmy się tak, jak powinniśmy. Dlatego czujemy się za to odpowiedzialni. Po wszystkim wysłałem mu prywatną wiadomość. Nie publikowałem tego w mediach społecznościowych. To była moja wiadomość do niego.

- Czasami jesteś ofiarą własnego sukcesu. Menedżer wykonywał tu świetną robotę, a oczekiwania rosły. Taki jest świat futbolu. To jednocześnie świat biznesu.

- Gdy przybyłem do klubu (2012 rok - red.), graliśmy w Lidze Europy. On przeniósł nas na zdecydowanie wyższy poziom. Teraz brak miejsca w czołowej czwórce Premier League zawsze będzie rozczarowaniem - powiedział 32-letni Vertonghen.

Zobacz również

Zobacz ostatnie transfery Zobacz ostatnie transfery Reprezentacja Polski: Znamy lokalizacje wszystkich sparingów przed Euro 2020 Reprezentacja Polski: Znamy lokalizacje wszystkich sparingów przed Euro 2020 Leicester City: Brendan Rodgers podpisał nowy kontrakt. Wyższa gaża i klauzula wykupu! Leicester City: Brendan Rodgers podpisał nowy kontrakt. Wyższa gaża i klauzula wykupu! „Corriere dello Sport” odpowiada na lincz. Nowa okładka tłumaczy wszystko! „Corriere dello Sport” odpowiada na lincz. Nowa okładka tłumaczy wszystko! FIFA: Agenci zarobili 591 milionów euro na prowizjach transferowych. Wkrótce ich wpływy zostaną ograniczone! FIFA: Agenci zarobili 591 milionów euro na prowizjach transferowych. Wkrótce ich wpływy zostaną ograniczone! Janczyk wciąż się nie poddaje. Czas na sprawdzian w kolejnym klubie! Janczyk wciąż się nie poddaje. Czas na sprawdzian w kolejnym klubie! Guti już nie chce być nazywany Gutim Guti już nie chce być nazywany Gutim Mbappé skonfliktowany z Tuchelem. Przenosiny do Realu Madryt tuż-tuż?! Mbappé skonfliktowany z Tuchelem. Przenosiny do Realu Madryt tuż-tuż?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy