Vertonghen szczerze o zwolnieniu Pochettino. „Jesteśmy za to odpowiedzialni”

Vertonghen szczerze o zwolnieniu Pochettino. „Jesteśmy za to odpowiedzialni” fot. Jan Vertonghen I Instagram
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Goal.com

Jan Vertonghen wypowiedział się na temat odejścia Mauricio Pochettino z Tottenhamu.

Władze londyńskiego klubu zwolniły argentyńskiego szkoleniowca dwa tygodnie temu, a jego miejsce zajął José Mourinho. Pochettino prowadził „Koguty” od 2014 roku, przez wiele sezonów stawiając na Vertonghena. Belgijski stoper rozegrał pod jego wodzą w sumie 212 spotkań w koszulce Tottenhamu.

- Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za to, co się stało. Kierował nami tak, by wygrywać, a nie zawsze prezentowaliśmy się tak, jak powinniśmy. Dlatego czujemy się za to odpowiedzialni. Po wszystkim wysłałem mu prywatną wiadomość. Nie publikowałem tego w mediach społecznościowych. To była moja wiadomość do niego.

- Czasami jesteś ofiarą własnego sukcesu. Menedżer wykonywał tu świetną robotę, a oczekiwania rosły. Taki jest świat futbolu. To jednocześnie świat biznesu.

- Gdy przybyłem do klubu (2012 rok - red.), graliśmy w Lidze Europy. On przeniósł nas na zdecydowanie wyższy poziom. Teraz brak miejsca w czołowej czwórce Premier League zawsze będzie rozczarowaniem - powiedział 32-letni Vertonghen.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Borussia Dortmund jest gotowa na życie po Sancho Borussia Dortmund jest gotowa na życie po Sancho Zieliński jednoznacznie o swojej przyszłości Zieliński jednoznacznie o swojej przyszłości Liverpool nie kupi Thiago Alcântary Liverpool nie kupi Thiago Alcântary Liga Mistrzów: Mecz Barcelony z Napoli w Telewizji Polskiej Liga Mistrzów: Mecz Barcelony z Napoli w Telewizji Polskiej Maciej Mas zostaje na stałe w Cagliari Maciej Mas zostaje na stałe w Cagliari Legia Warszawa: Dmytro Riznyk łączony z liderem Ekstraklasy Legia Warszawa: Dmytro Riznyk łączony z liderem Ekstraklasy Liga Europy: Ćwierćfinały i półfinały rozlosowane Liga Europy: Ćwierćfinały i półfinały rozlosowane

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy