VfL Wolfsburg finalizuje transfer obiecującego pomocnika

VfL Wolfsburg finalizuje transfer obiecującego pomocnika fot. itpicker / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Ižak Ante Sučić

Bartol Franjić przejdzie na zasadzie transferu definitywnego z Dinama Zagrzeb do VfL Wolfsburg - poinformował Ižak Ante Sučić.

Przedstawiciele „Wilków” osiągnęli w połowie czerwca porozumienie z RB Lipsk w sprawie sprzedaży Xavera Schlagera. W ten sposób VfL Wolfsburg stracił jednego z ważniejszych zawodników i został zmuszony do rozejrzenia się na rynku za jego wartościowym następcą.

Klub z Bundesligi skupił się na poszukiwaniach nowego piłkarza poza granicami Niemiec i negocjował w ostatnim czasie warunki transferu Bartola Franjicia z Dinama Zagrzeb.

Negocjacje z mistrzem Chorwacji nie należały do łatwych, ale Ižak Ante Sučić przekonuje, że zakończyły się pełnym sukcesem i osiągnięciem porozumienia.

„Niebiescy” na mocy ustalonych warunków zarobią 7,5 miliona euro kwoty podstawowej za 22-letniego zawodnika i w przyszłości będą mogli liczyć jeszcze na zgarnięcie bonusu oraz 15 procent z kwoty ewentualnej przyszłej sprzedaży ich wychowanka.

Defensywny pomocnik, mogący też w razie konieczność zagrać na środku lub lewym boku obrony czy pomocy czy nawet pod napastnikiem, powinien stosunkowo szybko dogadać się z VfL Wolfsburg i wkrótce przybędzie do Niemiec w celu przejścia obligatoryjnych testów medycznych.

Młodzieżowy reprezentant Chorwacji zakończył ostatni sezon z trafieniem oraz trzema asystami w 40 rozegranych meczach.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Piotr Zieliński zaczyna sezon od gola z Hellasem Verona [WIDEO] Piotr Zieliński zaczyna sezon od gola z Hellasem Verona [WIDEO] OFICJALNIE: Jakub Stolarczyk opuszcza Leicester City OFICJALNIE: Jakub Stolarczyk opuszcza Leicester City Robert Lewandowski wybrał cztery ulubione piłkarskie legendy Robert Lewandowski wybrał cztery ulubione piłkarskie legendy FC Barcelona: Rozmowy w sprawie Memphisa Depaya. Transfer tuż-tuż FC Barcelona: Rozmowy w sprawie Memphisa Depaya. Transfer tuż-tuż Chelsea już blisko transferu pomocnika. Trzecia oferta Chelsea już blisko transferu pomocnika. Trzecia oferta Awantura w szatni Manchesteru United jeszcze przed meczem z Brentfordem Awantura w szatni Manchesteru United jeszcze przed meczem z Brentfordem FC Barcelona gotowa iść na wojnę z Martinem Braithwaite'em FC Barcelona gotowa iść na wojnę z Martinem Braithwaite'em

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy