Viaplay powoli zwiększa swoją ofertę. Ogłoszono pozyskanie praw do kolejnych rozgrywek po Bundeslidze [OFICJALNIE]

Viaplay powoli zwiększa swoją ofertę. Ogłoszono pozyskanie praw do kolejnych rozgrywek po Bundeslidze [OFICJALNIE] fot. Viaplay
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Nordic Entertainment Group

Nordic Entertainment Group (NENT Group) poinformowało o nabyciu praw do transmitowania kwalifikacji Mistrzostw Świata 2022 z udziałem afrykańskich reprezentacji między innymi na terenie Polski za pośrednictwem platformy Viaplay.

Skandynawowie postanowili od mocnego uderzenia wejść na nasz rodzimy rynek i poinformowali, że od nowego sezonu będą posiadać prawa do pokazywania w Polsce niezwykle popularnych rozgrywek Bundesligi.

Wiemy już, że za dostęp do nich będziemy musieli płacić miesięcznie aż 34 złote. Nie jest to zbyt zachęcająca oferta, dlatego NENT Group zamierza ją do sierpnia (kiedy to usługa zostanie uruchomiona w Polsce) rozbudować o kolejne prawa, aby zachęć do wykupu subskrypcji jak największą liczbę osób.

Przedstawiciele wspomnianej firmy zaczęli już działać na tym polu i ogłosili, że nabyli możliwość do transmitowania eliminacji Mistrzostw Świata 2022 z kontynentu afrykańskiego.

Wszystkie mecze kwalifikacyjne rozpoczynającej się wkrótce drugiej rundy będą pokazywane na platformie Viaplay w Szwecji, Norwegii, Danii, Finlandii, Estonii, Islandii, Łotwie, Litwie oraz Polsce (u nas od trzeciej kolejki, ponieważ pierwsze mecze odbędą się w maju i czerwcu).

- To nasza pierwsza w historii umowa dotycząca praw sportowych obejmująca dziewięć rynków Viaplay, co podkreśla naszą przewagę konkurencyjną i gotowość do inwestowania. Jakość produkcji NENT Goup i szybko rosnący międzynarodowy zasięg dają nam przewagę w zapewnianiu najlepszych treści i przyspiesza nasz postęp w kierunku zostania mistrzem Europy w transmisji strumieniowej. Afrykańska piłka nożna należy do najbardziej ekscytujących i zręcznych na świecie. Nie możemy się doczekać, aby zaoferować fanom jeszcze więcej akcji na żywo od najlepszych graczy w grze i wielu gwiazd jutra - powiedział Anders Jensen, prezes i dyrektor wspomnianej firmy.

Skandynawowie nie zamierzają naturalnie na tym poprzestać, co pokazuje fakt, że w krajach bałtyckich będzie transmitowana wkrótce między innymi Liga Mistrzów, Formuła 1 oraz NHL. Ponadto od pewnego czasu posiadają też prawa do relacjonowania Premier League (Szwecja, Norwegia, Dania i Finlandia) czy Ligi Europy (Szwecja, Norwegia, Finlandia).

Spotkania pierwszej rundy eliminacyjnej Mistrzostw Świata 2022 w Afryce były pokazywane na oficjalnym koncie FIFA na YouTube'ie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Trudności pokonane. Marcel Lotka odchodzi z Herthy Trudności pokonane. Marcel Lotka odchodzi z Herthy Jesús Imaz o krok od transferu, ale trwa jeszcze ostatnie kuszenie Jesús Imaz o krok od transferu, ale trwa jeszcze ostatnie kuszenie Co łączy Jana Klimenta i Romelu Lukaku? Co łączy Jana Klimenta i Romelu Lukaku? Aurélien Tchouaméni wybrał nowy klub. Hitowy transfer na ostatniej prostej! Aurélien Tchouaméni wybrał nowy klub. Hitowy transfer na ostatniej prostej! Ekstraklasa: Jedenastka sezonu 2021/2022 według Instata [CIES] Ekstraklasa: Jedenastka sezonu 2021/2022 według Instata [CIES] OFICJALNIE: Patryk Makuch w Cracovii. Rekord sprzedażowy Miedzi Legnica OFICJALNIE: Patryk Makuch w Cracovii. Rekord sprzedażowy Miedzi Legnica OFICJALNIE: Nené w Jagiellonii Białystok OFICJALNIE: Nené w Jagiellonii Białystok

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy