Viaplay rusza w Polsce już jutro. Co wiemy o nowym gigancie piłkarskich praw telewizyjnych?

Viaplay rusza w Polsce już jutro. Co wiemy o nowym gigancie piłkarskich praw telewizyjnych? fot. Viaplay
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Transfery.info

3 sierpnia startuje długo wyczekiwana platforma Viaplay. Skandynawskie NENT Group zrobiło wiele, by wejść na polski rynek z przytupem.

Viaplay to platforma dobrze znana przede wszystkim kibicom z krajów skandynawskich oraz bałtyckich. Grupa prowadzi obecnie międzynarodową ekspansję swojego serwisu streamingowego, a jej częścią jest właśnie uruchomienie aplikacji oraz strony internetowej dla polskich widzów. Start przewidziano na 3 sierpnia, a abonenci mają otrzymać dostęp do bazy filmów, seriali, programów dokumentalnych, ale również do sportowych transmisji na żywo.

Platforma zapowiedziała swój debiut w kraju znad Wisły z niemałym przytupem. Jeszcze w listopadzie zeszłego roku dowiedzieliśmy się, że NENT Group wygrała przetarg na transmitowanie w Polsce meczów niemieckiej Bundesligi. Po kilku miesiącach ta współpraca została nawet rozszerzona. Teraz już wiadomo, że rozgrywki piłkarskie zza naszej zachodniej granicy będziemy oglądać w Viaplay aż do końca sezonu 2028/2029.

Piłkarskie prawa telewizyjne

Skandynawowie zatroszczyli się, by niemiecka piłka nie była ich jedynym atutem, mającym przekonać polskiego kibica do wykupienia abonamentu. Po Bundeslidze do oferty dołączyły europejskie puchary. Liga Mistrzów UEFA została co prawda w Polsacie, lecz w Viaplay transmitowane będą Liga Europy oraz nowe rozgrywki - Liga Konferencji.

Następnie platforma ogłaszała przejmowanie kolejnych praw, choćby do lig kobiecych (włoska, angielska, hiszpańska i niemiecka) czy kobiecych Mistrzostw Świata 2023. Do „stajni” Viaplay dołączyły również Copa América 2024, eliminacje Mistrzostw Świata 2022 w strefie CAF.

NENT Group zaznaczyła swoją obecność na polskim rynku również w lipcu, kiedy okazało się, że Canal+ straci prawa do Premier League, która w latach 2022-2028 będzie transmitowana właśnie w Viaplay.

Skład komentatorski

Szefem redakcji sportowej został Paweł Wilkowicz, wcześniej znany z portalu Sport.pl. Będzie miał on do swojej dyspozycji znanych wśród kibiców współpracowników.

Szerokim echem odbił się ostatnio transfer Mateusza Borka, który będzie komentować mecze Bundesligi.

Oprócz 47-letniego komentatora, za mikrofonami w dziuplach komentatorskich oraz w studiu zasiądą takie osoby jak Tomasz Urban, Rafał Wolski, Piotr Domagała, Michał Zachodny czy Szymon Ratajczak.

Tylko w Internecie?

Istotną informacją dla widzów jest fakt, iż Viaplay nawiązało współpracę z telewizją kablową Vectra, a ostatnio także z UPC. Jest to ukłon do tych kibiców, którzy wolą oglądać zmagania piłkarskie w nieco bardziej tradycyjnej formie.

Oferta Viaplay będzie dostępna zarówno dla nowych, jak i dla dotychczasowych klientów Vectry oraz UPC, w różnych pakietach.

Koszty

Osoby chętne na skorzystanie z usług Viaplay będą musiały płacić abonament w wysokości 34 złotych miesięcznie. Jest to kwota stosunkowo wysoka, choć operatorzy platformy podkreślają, że oprócz wielu meczów na żywo, przelewając tę sumę zyskamy również dostęp do szerokiej bazy filmów i seriali.

Odpowiednio czujni będą mogli liczyć także na różnego rodzaju promocje i rabaty, szczególnie na start.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] 75 milionów euro za Dušana Vlahovicia. Hit okna blisko finalizacji! 75 milionów euro za Dušana Vlahovicia. Hit okna blisko finalizacji! FC Barcelona dąży do wymiany z Ajaksem. Złożyła już ofertę FC Barcelona dąży do wymiany z Ajaksem. Złożyła już ofertę Dušan Vlahović: Dla niego wszystko już jasne. Szczegóły nowej umowy Dušan Vlahović: Dla niego wszystko już jasne. Szczegóły nowej umowy Inter Mediolan wyznaczył priorytetowy cel transferowy na końcówkę zimowego okna Inter Mediolan wyznaczył priorytetowy cel transferowy na końcówkę zimowego okna Widzew Łódź przeprowadził drugi zimowy transfer [OFICJALNIE] Widzew Łódź przeprowadził drugi zimowy transfer [OFICJALNIE] Arsenal wierzy w pozyskanie nowego napastnika do końca okna. Spróbuje z dwójką piłkarzy Arsenal wierzy w pozyskanie nowego napastnika do końca okna. Spróbuje z dwójką piłkarzy Kibice Fiorentiny z wiadomością do Dušana Vlahovicia. „Cygańska kupo gówna” Kibice Fiorentiny z wiadomością do Dušana Vlahovicia. „Cygańska kupo gówna”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy