Vinicius Júnior gotowy do rywalizacji po przerwie na mecze reprezentacyjne

2024-10-13 11:46:32; Aktualizacja: 2 godziny temu
Vinicius Júnior gotowy do rywalizacji po przerwie na mecze reprezentacyjne Fot. Raffaele Conti 88 / Shutterstock.com
Karol Brandt Źródło: Relevo.com

Vinicius Júnior, który z uwagi na problemy zdrowotne nie pojechał na zgrupowanie reprezentacji Brazylii, uporał się już z urazem - informuje Realevo.com.

Atakujący Realu Madryt podczas ostatniego spotkania z Villarrealem był zmuszony opuścić boisko w 79. minucie. Poczuł on wówczas ból w odcinku szyjnym kręgosłupa.

Mimo że wydawało się, że to nic groźnego, a zmiana jest bardziej podyktowana ostrożnością, okazało się, że finalnie gracz doznał kontuzji.

Przy tego typu urazach trudno określić czas rekonwalescencji, gdyż wszystko zależy od tego, czy zawodnik nadal odczuwa ból.

Ostatecznie zapadła decyzja o rezygnacji z wyjazdu na październikowe zgrupowanie reprezentacji Brazylii i już bez Viniciusa Júniora „Canarinhos” pokonali Chile 2:1. Teraz przed nimi rywalizacja z Paragwajem.

Jak się okazuje, odpoczynek przydał się 24-latkowi, gdyż właśnie uporał się on z problemami zdrowotnymi, o czym informuje Relevo.com.

Gwiazdor Realu Madryt może już trenować bez żadnego problemu, co oznacza, że jest gotowy do starcia z Celtą Vigo, które odbędzie się 19 października.

Przed „Los Blancos” wymagający kalendarz. Następne w kolejce są Borussia Dortmund, FC Barcelona, Valencia oraz AC Milan. Pomoc „Viniego” bardzo się zatem przyda.

W trwającej kampanii Brazylijczyk strzelił cztery gole i zanotował siedem asyst.