Vinícius Júnior wyróżniony nagrodą Sócratesa

Vinícius Júnior wyróżniony nagrodą Sócratesa fot. Maciej Rogowski Photo / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: France Football

Vinícius Júnior otrzymał na gali organizowanej przez magazyn „France Football” nagrodą Sócratesa z rąk księcia Alberta za działalność charytatywną.

Wspomniane czasopismo postanowiło od ubiegłego roku wręczać pamiątkową statuetkę wybranemu piłkarzowi za działalność humanitarną.

Na jej patrona wybrano Sócratesa, byłego kapitana reprezentacji Brazylii podczas Mistrzostw Świata w 1982 roku, który po zakończeniu kariery spełniał się społecznie, pracując jako pediatra.

Jako pierwszy otrzymał ją Sadio Mané za przeznaczanie środków finansowych między innymi na budowanie szkół czy szpitali w Senegalu.

A teraz za podobną działalność dostał ją Vinícius Júnior, który zainwestował pokaźne środki w ośrodek własnego imienia, dzięki czemu pomaga ubogim dzieciom w Brazylii.

Jego początkowy wkład w ten projekt wyniósł tylko lub aż 335 tysięcy euro, ale już w tym roku wzrósł do miliona, a w kolejnym ma przekroczyć 2,5 miliona euro.

Poza nim nominację do tego wyróżnienia otrzymali jeszcze Alex Morgan, Asisat Oshoala, Marcus Rashford i Antonio Rüdiger.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] „Wtedy powrót do ŁKS-u będzie moim marzeniem”. Marcin Matysiak wyjaśnił, dlaczego wolał odejść „Wtedy powrót do ŁKS-u będzie moim marzeniem”. Marcin Matysiak wyjaśnił, dlaczego wolał odejść OFICJALNIE: Sylvinho i Pablo Zabaleta z albańskim obywatelstwem OFICJALNIE: Sylvinho i Pablo Zabaleta z albańskim obywatelstwem OFICJALNIE: Kadra Katalonii na mecz towarzyski z Panamą. Jest ciekawie! OFICJALNIE: Kadra Katalonii na mecz towarzyski z Panamą. Jest ciekawie! Wymiana bramkarzy z udziałem Łukasza Skorupskiego?! Wymiana bramkarzy z udziałem Łukasza Skorupskiego?! OFICJALNIE: Thiago Motta podjął decyzję OFICJALNIE: Thiago Motta podjął decyzję Lech Poznań potwierdził rozstanie z drugim piłkarzem [OFICJALNIE] Lech Poznań potwierdził rozstanie z drugim piłkarzem [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Cracovia czyści. Odchodzi pięciu piłkarzy OFICJALNIE: Cracovia czyści. Odchodzi pięciu piłkarzy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy