Vladislavs Gutkovskis przechodzi do historii Ekstraklasy [WIDEO]

Vladislavs Gutkovskis przechodzi do historii Ekstraklasy [WIDEO] fot. Canal+ Sport

Vladislavs Gutkovskis wykazał się ponadprzeciętnym kunsztem strzeleckim w pierwszej połowie meczu Rakowa Częstochowa z Wisłą Płock za sprawą czterokrotnego umieszczenia futbolówki w bramce gości. Przed nim nie dokonał tego żaden obcokrajowiec.

Pojedynek aktualnego lidera Ekstraklasy z szóstą siłą ligi kończył sobotnie granie na boiskach Ekstraklasy. To starcie było niezwykle ważne dla obu ekip, ponieważ „Medaliki” liczyły na utrzymanie siedmiopunktowej przewagi nad drugą Legią Warszawa. Z kolei „Nafciarze” mieli chrapkę na to, by wskoczyć na trzecie miejsce w tabeli.

Już po pierwszej połowie spotkania stało się jasne, że swój cel osiągną najprawdopodobniej gospodarze, którzy schodzili na przerwę, prowadząc 4:1.

Smaczku całemu temu wydarzeniu dodaje fakt, że wszystkie gole dla Rakowa Częstochowa zdobył Vladislavs Gutkovskis. W ten sposób reprezentant Łotwy stał się pierwszym zagranicznym piłkarzem, który dokonał takiej sztuki.

W tym wieku identycznym osiągnięciem mogli popisać się tylko trzej polscy zawodnicy - Maciej Żurawski (pierwsza połowa meczu Wisły Kraków z GKS-em Katowice w 2001 roku), Marcin Robak (pierwsza połowa meczu Pogoni Szczecin z Lechem Poznań w 2014 roku) i Kamil Wilczek (druga połowa meczu Piasta Gliwice z GKS-em Bełchatów).

27-letni napastnik mógł zapewne jeszcze powalczyć o poprawienie swojego dorobku strzeleckiego w pojedynku z Wisłą Płock, ale niestety trener Marek Papszun zdjął go z boiska po nieco ponad godzinie rywalizacji.

W ten sposób Gutkovskis dołączył jednocześnie do zacnego grona piłkarzy z czterema zdobytymi bramkami w jednym spotkaniu Ekstraklasy.

Przed nim zakończeniem ligowego starcia z identycznym dorobkiem mogli się pochwalić między innymi wspomniany Wilczek oraz Tomáš Pekhart (Legia Warszawa), Ádám Gyurcsó (Pogoń Szczecin), Roman Gergel (Górnik Zabrze), Arkadiusz Piech (GKS Bełchatów), Michał Masłowski (Zawisza Bydgoszcz), Szymon Pawłowski (Zagłębie Lubin), David Jarka (Górnik Zabrze) czy Tomasz Frankowski (Jagiellonia Białystok).

***

NAJWIĘCEJ BRAMEK W JEDNYM MECZU W POLSKIEJ ELICIE

10 - Ernest Wilimowski,

6 - Stanisław Jung, Henryk Reyman, Józef Nawrot, Teodor Anioł, Norbert Gajda, Ernest Pol,

5 - Ernest Pol (dwa razy), Henryk Reyman, Ernest Wilimowski, Ludwik Gintel, Władysław Król, Michał Matyas, Fryderyk Scherfke, Zenon Pieniążek, Gerard Cieślik, Edward Jankowski, Władysław Soporek, Jerzy Wilim, Kazimierz Kmiecik, Andrzej Juskowiak, Jacek Dembiński, Maciej Żurawski, Krzysztof Gajtkowski, Marcin Robak.

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Leicester City dopięło swego! Błyskawiczny powrót do Premier League stał się faktem [OFICJALNIE] Leicester City dopięło swego! Błyskawiczny powrót do Premier League stał się faktem [OFICJALNIE] Albert Rudé nie powstrzymał emocji. Co za reakcja po bramce Wisły Kraków [WIDEO] Albert Rudé nie powstrzymał emocji. Co za reakcja po bramce Wisły Kraków [WIDEO] „Powinni zapakować go w karton z kokardką i wysłać”. Dziennikarz bez ogródek o piłkarzu FC Barcelony „Powinni zapakować go w karton z kokardką i wysłać”. Dziennikarz bez ogródek o piłkarzu FC Barcelony Liverpool wybrał nowego trenera. „Here we go!” Liverpool wybrał nowego trenera. „Here we go!” OFICJALNIE: Bartosz Białkowski odchodzi z klubu OFICJALNIE: Bartosz Białkowski odchodzi z klubu Jan Faberski z bramką dla Ajaksu Amsterdam U-18. Polak pomógł w zwycięstwie z Feyenoordem Rotterdam [WIDEO] Jan Faberski z bramką dla Ajaksu Amsterdam U-18. Polak pomógł w zwycięstwie z Feyenoordem Rotterdam [WIDEO] Dawid Szulczek nie dla tego klubu? „Nie ma żadnych rozmów” Dawid Szulczek nie dla tego klubu? „Nie ma żadnych rozmów”