Vuković o ostatnich odejściach i sytuacji kadrowej Legii. „Do końca roku może przyjść do nas jeszcze jeden zawodnik”

Vuković o ostatnich odejściach i sytuacji kadrowej Legii. „Do końca roku może przyjść do nas jeszcze jeden zawodnik” fot. FotoPyK
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Legia Warszawa

Aleksandar Vuković wypowiedział się na temat sytuacji kadrowej Legii Warszawa i jej ostatnich ruchów transferowych.

We wrześniu szeregi wicemistrza Polski opuścili Sandro Kulenović, Tomasz Jodłowiec i Carlitos. Ten pierwszy przeniósł się do Dinama Zagrzeb, drugi do Piasta Gliwice, a trzeci zagra w Al-Wahdzie. Wydawało się, że po odejściu dwóch napastników Legia będzie dążyła do pozyskania nowego atakującego na zasadzie wolnego transferu, ale nie jest to przesądzone.

- Pewne kwestie, chociażby finansowe, decydowały o tych ruchach. Znaleźliśmy się w sytuacji, w której jest jasne, że nie będziemy grali co trzy dni. Właśnie dlatego kilku zawodników odeszło i kadra nie jest tak liczna.


- We mnie jest dużo optymizmu, gdy patrzę na naszą sytuację w ataku. Mamy Jarka Niezgodę, Jose Kante, Maćka Rosołka, po kontuzji wraca również Kacper Kostorz. Szczególnie ci dwaj ostatni czekają na swoją szansę i mogą zaskoczyć. Jestem dobrej myśli.

- Myślę, że transfery ocenia się dopiero po czasie. W tej chwili nie można powiedzieć, że to super okienko. Powtórzę - jestem zadowolony z kadry. Do końca roku może przyjść do nas jeszcze jeden zawodnik, niekoniecznie napastnik. Do końca rundy mamy zespół taki, jaki chcielibyśmy mieć, czyli zbalansowany.

- Rozmowa z Carlitosem była bardzo przyjemna i ludzka. Nie wiem, czy z jego strony macie inne informacje. Życzyliśmy sobie wszystkiego najlepszego. Za to, jak pracował i ile dał naszej drużynie, jestem wdzięczny. Jestem przekonany, że gdyby został, nadal pomagałby nam. Życzę mu powodzenia, podobnie jak Sandro Kulenoviciowi oraz Tomaszowi Jodłowcowi. Ze strony sentymentalnej jest trochę żal, ale taka jest piłka - zawodnicy przychodzą i odchodzą - przyznał Vuković.

W sześciu dotychczasowych spotkaniach Ekstraklasy Legia zdobyła 13 punktów i zajmuje piąte miejsce w tabeli. W piątek warszawska drużyna zmierzy się na wyjeździe z Jagiellonią Białystok.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Liga Mistrzów: Rozpiska komentatorów na wtorek i środę Liga Mistrzów: Rozpiska komentatorów na wtorek i środę OFICJALNIE: Rodolfo Pizarro w Interze Miami OFICJALNIE: Rodolfo Pizarro w Interze Miami Mioduski: Czujemy się oszukani przez Obradovicia Mioduski: Czujemy się oszukani przez Obradovicia Braithwaite coraz bliżej Barcelony? Agent napastnika jest w Katalonii Braithwaite coraz bliżej Barcelony? Agent napastnika jest w Katalonii FC Barcelona wynajęła firmę do atakowania własnych piłkarzy, opozycji zarządu i działaczy niepodległościowych FC Barcelona wynajęła firmę do atakowania własnych piłkarzy, opozycji zarządu i działaczy niepodległościowych Letnia rewolucja w Ajaksie. Z klubu może odejść aż dziewięciu zawodników! Letnia rewolucja w Ajaksie. Z klubu może odejść aż dziewięciu zawodników! Dosadny komentarz Maregi na temat rasistowskiego incydentu w Portugalii. „Pierd****e się!” [WIDEO] Dosadny komentarz Maregi na temat rasistowskiego incydentu w Portugalii. „Pierd****e się!” [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy