Vurnon Anita zmienia reprezentację [OFICJALNIE]

Vurnon Anita zmienia reprezentację [OFICJALNIE] fot. RKC Waalwijk
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Curaçao Football Federation

Vurnon Anita otrzymał wszystkie stosowne dokumenty pozwalające mu na dokonanie zmiany przynależności do kadry narodowej i od teraz będzie mógł reprezentować barwy Curaçao.

Doświadczony pomocnik przyszedł na świat w stolicy wyspy leżące na Karaibach i zależnej od Holandii w 1989 roku.

Z tego też powodu swoje pierwsze kroki w futbolu stawiał w miejscowym klubie w Willemstad, gdzie został bardzo szybko wypatrzony przez skautów z europejskiego kraju, co umożliwiło mu przeprowadzenie się na Stary Kontynent w wieku ośmiu lat.

Początkowo Vurnon Anita dołączył do szkółki VV Maarssen, gdzie prezentował się na tyle dobrze, że otrzymał propozycję przeniesienia się do Ajaksu Amsterdam.

Od tego momentu kariera utalentowanego piłkarza zaczęła nabierać rozpędu, co umożliwiło mu szybkie pięcie się po szczeblach w szeregach „Godenzonen” oraz reprezentacji Holandii.

Defensywny pomocnik zdołał zadebiutować w kadrze „Oranje” w 2010 roku i w tym czasie udało mu się zanotować w niej trzy występy - dwa towarzyskie oraz jedno eliminacyjne do Mistrzostw Europy.

Później jeszcze jako zawodnik Ajaksu i Newcastle United otrzymał kilka razy zaproszenie na zgrupowanie, ale nie dostąpił już zaszczytu pojawienia się na boisku w holenderskich barwach.

I ten fakt umożliwił mu dokonanie zmiany reprezentacji narodowej po złagodzeniu przepisów FIFA, dzięki czemu 31-latek będzie mógł teraz występować w oficjalnych spotkaniach Curaçao.

Do niedawna światowa centralna nie pozwalała piłkarzom reprezentować barw innego kraju po zaliczeniu choćby jednego występu w spotkaniu o punkty w eliminacjach czy głównych turniejach.

Ta sytuacja uległa jednak złagodzeniu poprzez pozostawienie furtki takim piłkarzom jak Anita, którzy w przypadku rozegrania maksymalnie trzech dowolnych meczów dla jednego kraju przed ukończeniem 21. roku życia mogą w przyszłości zmienić reprezentację narodową.

Z tej możliwości postanowił skorzystać gracz RKC Waalwijk, któremu przyjdzie być może w najbliższych dniach otrzymać powołanie od samego Guusa Hiddinka na nadchodzące marcowe pojedynki eliminacji Mistrzostw Świata w strefie CONCACAF.

Defensywny pomocnik po dołączeniu do kadry ekipy z wyspy leżącej na Karaibach stanie się jej jednym z najbardziej wartościowych zawodników u boku braci Bacunów - Leonardo i Juninho oraz Brandleya Kuwasa.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Flick jednak nie obejmie reprezentacji Niemiec? Szansa na ciekawy krok w klubowej karierze! Flick jednak nie obejmie reprezentacji Niemiec? Szansa na ciekawy krok w klubowej karierze! Igrzyska Olimpijskie: Rozlosowano grupy piłkarskich turniejów Igrzyska Olimpijskie: Rozlosowano grupy piłkarskich turniejów Piotr Zieliński będzie miał nowego trenera?! Zaawansowane rozmowy Piotr Zieliński będzie miał nowego trenera?! Zaawansowane rozmowy Robert Lewandowski gotowy do gry. Rozpoczyna się walka o rekord Robert Lewandowski gotowy do gry. Rozpoczyna się walka o rekord Superliga nie daje za wygraną. Szykują się pozwy dla angielskich klubów Superliga nie daje za wygraną. Szykują się pozwy dla angielskich klubów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy