W końcu! Testy medyczne Kownackiego

W końcu! Testy medyczne Kownackiego
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Piotr Koźmiński (Twitter)

Dawid Kownacki w środę wyruszy na testy medyczne poprzedzającego jego transfer do Fortuny Dusseldorf.

Jeszcze wczoraj Polak narzekał na swoją sytuację w Sampdorii (więcej - tutaj), a już dzisiaj otrzymał zgodę na testy medyczne ze strony genueńczyków.

Piotr Koźmiński z „Super Expressu” poinformował bowiem, że badania odbędą się już niedługo, a wiadomość potwierdzili też włoscy dziennikarze.

21-latek wybór przyszłego klubu uzasadnił względami rodzinnymi. Chce on mieć jak najbliżej do Poznania, gdzie odbędzie się poród jego dziecka. W związku z tym postanowił przystać na propozycję Fortuny Dusseldorf, która by go pozyskać jest skłonna pobić własny rekord transferowy.

Środkowy napastnik trafi do Bundesligi na mocy półrocznego wypożyczenia za kwotę 500 tysięcy euro. Dodatkowo Niemcy otrzymają opcję transferu definitywnego. By do niego doszło, będą oni musieli przelać na konto „La Sampy” 12 milionów euro.

Teraz przed Kownackim testy medyczne, jeśli nie wykażą one niczego niepokojącego, podpisze on umowę z nowym pracodawcą.

W obecnym sezonie czterokrotny reprezentant Polski wystąpił w 16 meczach w koszulce Sampdorii, strzelił dwa gole i przy jednym asystował.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Olmo w Milanie? Według części mediów zawarto nawet wstępne porozumienie Olmo w Milanie? Według części mediów zawarto nawet wstępne porozumienie Królewskie warunki kluczem do zatrzymania Mbappé? PSG przydzieliło graczowi prywatnego asystenta Królewskie warunki kluczem do zatrzymania Mbappé? PSG przydzieliło graczowi prywatnego asystenta Najbardziej zadłużone kluby w Europie. Manchester United liderem niechlubnego zestawienia Najbardziej zadłużone kluby w Europie. Manchester United liderem niechlubnego zestawienia Legia Warszawa: Škuletić następcą Niezgody?! Legia Warszawa: Škuletić następcą Niezgody?! Bruno Fernandes: Manchester United i Sporting napotkały spory problem Bruno Fernandes: Manchester United i Sporting napotkały spory problem Inter daje w sumie 18 milionów euro za Eriksena Inter daje w sumie 18 milionów euro za Eriksena Xavi wyjaśnił, dlaczego nie przyjął oferty Barcelony Xavi wyjaśnił, dlaczego nie przyjął oferty Barcelony

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy