W końcu! Testy medyczne Kownackiego

W końcu! Testy medyczne Kownackiego
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Piotr Koźmiński (Twitter)

Dawid Kownacki w środę wyruszy na testy medyczne poprzedzającego jego transfer do Fortuny Dusseldorf.

Jeszcze wczoraj Polak narzekał na swoją sytuację w Sampdorii (więcej - tutaj), a już dzisiaj otrzymał zgodę na testy medyczne ze strony genueńczyków.

Piotr Koźmiński z „Super Expressu” poinformował bowiem, że badania odbędą się już niedługo, a wiadomość potwierdzili też włoscy dziennikarze.

21-latek wybór przyszłego klubu uzasadnił względami rodzinnymi. Chce on mieć jak najbliżej do Poznania, gdzie odbędzie się poród jego dziecka. W związku z tym postanowił przystać na propozycję Fortuny Dusseldorf, która by go pozyskać jest skłonna pobić własny rekord transferowy.

Środkowy napastnik trafi do Bundesligi na mocy półrocznego wypożyczenia za kwotę 500 tysięcy euro. Dodatkowo Niemcy otrzymają opcję transferu definitywnego. By do niego doszło, będą oni musieli przelać na konto „La Sampy” 12 milionów euro.

Teraz przed Kownackim testy medyczne, jeśli nie wykażą one niczego niepokojącego, podpisze on umowę z nowym pracodawcą.

W obecnym sezonie czterokrotny reprezentant Polski wystąpił w 16 meczach w koszulce Sampdorii, strzelił dwa gole i przy jednym asystował.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Liverpool: Tsimikas już w drodze do Anglii Liverpool: Tsimikas już w drodze do Anglii Willian przechodzi do Arsenalu. „Done deal” Willian przechodzi do Arsenalu. „Done deal” Legia Warszawa: Szczegóły transferu Kapustki Legia Warszawa: Szczegóły transferu Kapustki Liga Europy: Rozlosowano pary fazy wstępnej Liga Europy: Rozlosowano pary fazy wstępnej Grosicki dementuje doniesienia transferowe. „To tylko wakacje” Grosicki dementuje doniesienia transferowe. „To tylko wakacje” Lech Poznań: Dwa miliony euro za Jóźwiaka Lech Poznań: Dwa miliony euro za Jóźwiaka Liga Mistrzów: Pierwsza runda kwalifikacji rozlosowana. Legia Warszawa zmierzy się z wygranym wtorkowego meczu Liga Mistrzów: Pierwsza runda kwalifikacji rozlosowana. Legia Warszawa zmierzy się z wygranym wtorkowego meczu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy