W poprzednim sezonie zapewnił Realowi Madryt 20 goli, jego przyszłość jest wciąż niejasna

2024-06-21 09:00:41; Aktualizacja: 3 tygodnie temu
W poprzednim sezonie zapewnił Realowi Madryt 20 goli, jego przyszłość jest wciąż niejasna Fot. pressinphoto/SIPA USA/PressFocus
Karol Brandt
Karol Brandt Źródło: Marca | AS

Real Madryt ma czas do 30 czerwca na aktywowanie opcji kupna Joselu z Espanyolu. Swojej przyszłości nie zna nawet sam zawodnik - informuje „Marca”.

Po odejściu Karima Benzemy nikt nie spodziewał się, że zawodnik spadkowicza LaLigi tak dobrze odnajdzie się w drużynie Carlo Ancelottiego.

Środkowy napastnik strzelił 17 goli i zanotował trzy asysty, a trzeba zauważyć, że zwykle przypadała mu rola rezerwowego.

Real Madryt jest zadowolony z piłkarza do tego stopnia, że już poinformował go o chęci zatrzymania na następny sezon.

Jak informuje „Marca”, triumfator LaLigi oferuje Joselu kontrakt ważny do 30 czerwca 2025 roku. Ma również opcję kupna z Espanyolu, która opiewa na półtora miliona euro.

W tym momencie przyszłość Hiszpana jest niejasna, co dobitnie pokazują jego wypowiedzi.

– Nie chodzi o to, że mam wątpliwości, to nie zależy tylko ode mnie. To jest zależne od wielu osób. Real sprowadził dwóch napastników i będzie planował sezon w ten sposób… Mam nadzieję, że uda się to rozwiązać – oświadczył w rozmowie z „AS-em”.

Według „Marki” musi on dokładnie przeanalizować swoje położenie, szczególnie że dojdzie mu dwóch rywali do gry w pierwszym składzie. Mowa o Kylianie Mbappé i Endricku.

„Los Blancos” chcą zatrzymać 34-latka, ponieważ jest to odmienny profil od tej dwójki. Chętnych na jego podpis jednak nie brakuje.

– Pozostanie? Tutaj jesteś odizolowany od tego wszystkiego, jednak finalnie odbierasz telefony… Ale nie mogę nic powiedzieć, ponieważ nawet ja tego nie wiem – wyznał.

Atakujący aktualnie przebywa z hiszpańską kadrą na EURO 2024.