Walczyły o niego FC Barcelona i Arsenal. Wolał trafić do Arabii Saudyjskiej

Walczyły o niego FC Barcelona i Arsenal. Wolał trafić do Arabii Saudyjskiej
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: O Jogo

Rúben Neves przyznał, że ostatniego lata cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. O jego względy zabiegały między innymi FC Barcelona czy Arsenal. On przystał jednak na lukratywną ofertę ze strony Al-Hilal.

Reprezentant Portugalii dał się już poznać jako piłkarz podejmujący zaskakujące decyzje w kwestii swojej kariery. W momencie odgrywania jednej z istotniejszych ról w FC Porto zdecydował się niespodziewanie na przeprowadzkę do Wolverhampton, które występowało wówczas na zapleczu Premier League.

Z kolei ostatniego lata odrzucił perspektywę walki o tytuły krajowe oraz wygranie Ligi Mistrzów na rzecz dołączenia do pokaźnej liczby cenionych graczy, którzy zdecydowali się na grę w Arabii Saudyjskiej.

Rúben Neves potwierdził zaistnienie takiego faktu na łamach „O Jogo”, informując o odrzuceniu opcji kontynuowania przygody z futbolem w barwach Barcelony czy Arsenalu.

- Byłem blisko trzech klubów, ale ostatecznie do niczego nie doszło, co pomogło mi podjąć decyzję o przejściu do Al-Hilal. Nie chciałbym wymieniać konkretnych nazw, ale FC Barcelona była jedną z najgorętszych opcji. To, co mówiły media nie było kłamstwem. Niewiele brakowało do tego, abym do niej trafił, podobnie z Arsenalem - przyznał pomocnik.

Nie tak dawno nazwisko blisko 27-letniego zawodnika było mocno łączone z powrotem do Europy. Jeszcze przed rozpoczęciem zimowego okna sam zainteresowany temu zaprzeczył i teraz podtrzymał wcześniej wygłoszone stanowisko.

- Nie mam zamiaru wracać do Europy w najbliższym czasie. Jeżeli Arabia Saudyjska utrzyma obrany kierunek, może w przeciągu dwóch lat stać się jedną z najważniejszych lig świata. Nie ma w tym żadnej tajemnicy, jakość sprowadzanych piłkarzy jest niezwykle wysoka. Wierzę, że będę tu za dwa lata, a może nawet dłużej - dodał gracz, któremu umowa ulega wygaśnięciu 30 czerwca 2026 roku.

Rúben Neves należy do grona wiodących postaci w Al-Hilal. Do tej pory zanotował cztery trafienia i sześć asyst dla saudyjskiej drużyny w 28 meczach.

Przekłada się to plasowanie na pierwszym miejscu w ligowej tabeli oraz zachowanie szans na wygranie Azjatyckiej Ligi Mistrzów oraz King's Cup.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Transfery - Relacja na żywo [14/04/2024] Transfery - Relacja na żywo [14/04/2024] Były gracz Lecha Poznań wyśmiał Mariusza Rumaka. „Pajacowanie. grają tak obrzydliwie...” Były gracz Lecha Poznań wyśmiał Mariusza Rumaka. „Pajacowanie. grają tak obrzydliwie...” Erik ten Hag wyszedł w trakcie konferencji. Nie wytrzymał po pytaniu dziennikarza [WIDEO] Erik ten Hag wyszedł w trakcie konferencji. Nie wytrzymał po pytaniu dziennikarza [WIDEO] OFICJALNIE: Fernando Santos zwolniony z Beşiktaşu OFICJALNIE: Fernando Santos zwolniony z Beşiktaşu Mariusz Rumak wezwany na dywanik przez kibiców Lecha Poznań. „Pierwszy wbiegł do szatni...” [WIDEO] Mariusz Rumak wezwany na dywanik przez kibiców Lecha Poznań. „Pierwszy wbiegł do szatni...” [WIDEO] OFICJALNIE: Zawodnik Bayernu Monachium trafił do szpitala. „Koniec sezonu”  [WIDEO] OFICJALNIE: Zawodnik Bayernu Monachium trafił do szpitala. „Koniec sezonu” [WIDEO] „Przyszedł na trening pijany. Uderzył młodego chłopaka”. Neymar wzięty pod lupę „Przyszedł na trening pijany. Uderzył młodego chłopaka”. Neymar wzięty pod lupę

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy