Waldemar Fornalik skomentował porażkę z Górnikiem Zabrze. „To nie jest przypadek” fot. Dziurek / Shutterstock.com
Dawid Basiak
Źródło: Zagłębie Lubin

Zagłębie Lubin przegrało domowe spotkanie z Górnikiem Zabrze (1:2). Po końcowym gwizdku głos zabrał trener gospodarzy, Waldemar Fornalik.

Wydawało się, że Zagłębie Lubin poniedziałkowe starcie będzie mogło zaliczyć do tych z kategorii udanych, bowiem podopieczni Waldemara Fornalika wyszli w nim na prowadzenie jako pierwsi.

Euforia po bramce Dawida Kurminowskiego z 28. minuty meczu nie trwała jednak zbyt długo, ponieważ jeszcze przed przerwą Górnik Zabrze zdołał wyrównać wynik meczu za sprawą trafienia Szymona Czyża.

Końcowe słowa należały również do zespołu gości, którzy w 66. minucie całkowicie odwrócili losy spotkania, wychodząc na prowadzenie po golu autorstwa Piotra Krawczyka.

Ostateczny wynik nie uległ już zmianie i to Górnik mógł cieszyć się z zainkasowania trzech niezwykle cennych punktów.

Na pomeczowej konferencji prasowej porażkę swojego zespołu skomentował trener Fornalik, który jasno przyznał, że jego podopieczni zbyt łatwo stracili obie bramki, co w przypadku meczu z takim zespołem jak Górnik jest wręcz zachowaniem nagannym.

- Przykra sprawa, bo po dobrych meczach, przytrafił nam się słabszy. Mieliśmy okazje, ale nie wykorzystaliśmy ich. Bardzo prosto straciliśmy również obie bramki, co było decydujące. Trudno wtedy myśleć o wygranej z drużyną, która dobrze radzi sobie na wiosnę. To nie jest przypadek, że Górnik ma tyle punktów. Szkoda, bo doprowadziliśmy do sytuacji, w której graliśmy bardzo solidnie, a dziś tego zabrakło - powiedział.

Na ten moment Zagłębie zajmuje jedenastą lokatę w ligowej tabeli z przewagą dziewięciu punktów nad strefą spadkową.

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Tak kibice Lecha Poznań zareagowali na porażkę z Ruchem Chorzów Tak kibice Lecha Poznań zareagowali na porażkę z Ruchem Chorzów Jadon Sancho z jasnym stanowiskiem w sprawie przyszłości Jadon Sancho z jasnym stanowiskiem w sprawie przyszłości Roberto De Zerbi zdecydował. Ten klub chce poprowadzić w przyszłym sezonie Roberto De Zerbi zdecydował. Ten klub chce poprowadzić w przyszłym sezonie Tam zagra Nacho Fernández. Odejście z Realu Madryt przesądzone Tam zagra Nacho Fernández. Odejście z Realu Madryt przesądzone Zaskakujący zwrot akcji w sprawie Thomasa Tuchela?! Zaskakujący zwrot akcji w sprawie Thomasa Tuchela?! Gwiazda klubu MLS wypada z gry na nawet osiem tygodni po nokaucie od... zawodowego boksera [OFICJALNIE] Gwiazda klubu MLS wypada z gry na nawet osiem tygodni po nokaucie od... zawodowego boksera [OFICJALNIE] Górnik Zabrze z niespodziewanie wysoką porażką [WIDEO]. A już było tak dobrze... Górnik Zabrze z niespodziewanie wysoką porażką [WIDEO]. A już było tak dobrze...