Walerian Gwilia coraz bliżej powrotu z bezbrobocia

Walerian Gwilia coraz bliżej powrotu z bezbrobocia fot. FotoPyK
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Sebastian Staszewski

Walerian Gwilia pozostaje bez klubu, ale wkrótce może parafować umowę z Legią Warszawa - informuje Sebastian Staszewski. Gruzin jest już po rozmowach z ważnymi osobami w szeregach mistrza Polski

Legia Warszawa zdobyła w minionym sezonie Puchar Polski, a także zajęła drugie miejsce w Ekstraklasie, co należy traktować w kategoriach sukcesy. W następnych miesiącach poprzeczka pójdzie w górę, bo stołeczny zespół czeka walka na kolejnym froncie - europejskie puchary.

Z tego powodu trener Kosta Runjaić musi dysponować zdecydowanie szerszą kadrą.

Wzmocnień potrzeba głównie w środku obrony, ale również i druga linia to miejsce, gdzie zastrzyk świeżej krwi jest potrzebny, niczym powietrze, by trener miał komfort pracy.

Rozwiązanie problemu Legia Warszawa ma pod nosem i stanowi je Walerian Gwilia. Okazuje się, że Gruzin wkrótce może ponownie oficjalnie przywdziać trykot wicemistrza Polski - twierdzi Sebastian Staszewski.

W ostatnich tygodniach trenował on przy Łazienkowskiej i ma za sobą rozmowy nie tylko z trenerem, ale też dyrektorem sportowym Jackiem Zielińskim. Niemiec jest skory do tego, by dać Gwilii szansę. Sprawa powinna wyjaśnić się w ciągu miesiąca.

29-latek trafił do Polski w styczniu 2019 roku i dołączył do Górnika Zabrze. Później występował jeszcze w Legii Warszawa i Rakowie Częstochowa.

Na początku bieżącego sezonu Gwilia doznał poważnej kontuzji, przez którą pauzował wiele miesięcy. Ostatni oficjalny mecz zanotował 25 sierpnia 2022 roku przeciwko Slavii Praga.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] 400 złotych bonusu za bramkę Legii Warszawa lub Rakowa Częstochowa 400 złotych bonusu za bramkę Legii Warszawa lub Rakowa Częstochowa Lionel Messi uderza w PSG: Byłem jedyny Lionel Messi uderza w PSG: Byłem jedyny Nie tylko Marcin Bułka. W Nicei rośnie drugi polski bramkarz Nie tylko Marcin Bułka. W Nicei rośnie drugi polski bramkarz Michał Probierz „ożywi” gwiazdę poprzedniego sezonu? Na powołanie czeka od ponad dwóch lat Michał Probierz „ożywi” gwiazdę poprzedniego sezonu? Na powołanie czeka od ponad dwóch lat Talent z Ekstraklasy liczy po cichu na debiutanckie powołanie. „Pasuję do stylu Michała Probierza” Talent z Ekstraklasy liczy po cichu na debiutanckie powołanie. „Pasuję do stylu Michała Probierza” Harry Kane wskazał, na jakim zawodniku się wzoruje. Zaskakujący wybór Harry Kane wskazał, na jakim zawodniku się wzoruje. Zaskakujący wybór Kamil Glik wbija szpilę w Roberta Lewandowskiego. „Jego metoda nie wypaliła. Ja tak nie robiłem” Kamil Glik wbija szpilę w Roberta Lewandowskiego. „Jego metoda nie wypaliła. Ja tak nie robiłem”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy