Walerij Karpin, selekcjoner reprezentacji Rosji: Nadzieje moich zawodników odeszły

2022-02-28 22:42:04; Aktualizacja: 2 lata temu
Walerij Karpin, selekcjoner reprezentacji Rosji: Nadzieje moich zawodników odeszły Fot. Sportida/Sipa/PressFocus
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz Źródło: Team Russia

Selekcjoner Walerij Karpin nie ukrywał rozczarowania, że prowadzona przez niego reprezentacja Rosji straciła poza boiskiem szansę na wywalczenie awansu na Mistrzostwa Świata.

FIFA zreflektowała się stosunkowo szybko po początkowym wyrażeniu zgody na grę rosyjskiego drużyny narodowej w barażach o jeden z trzech pozostałych do rozdania biletów na udział w katarskim mundialu dla europejskich drużyn na neutralnym terenie, bez charakterystycznych barw oraz hymnu w obliczu trwającej inwazji na Ukrainę.

W związku z tym opublikowała wspólne oświadczenie z UEFA, w którym poinformowano o wykluczeniu „Sbornej” oraz zespołów rosyjskich z organizowanych przez siebie rozgrywek.

Rosyjski Związek Piłki Nożnej zareagował bardzo szybko na tą nieprzychylną im decyzję i teraz o wygłoszenie podobnego stanowiska pokusił się selekcjoner tamtejszej drużyny narodowej.

- Słowa nie opiszą tego, jak bardzo jesteśmy rozczarowani po decyzji, którą podjęła FIFA. Mieliśmy nadzieję, że to w meczu rozstrzygnie się, kto będzie zwycięzcą. Jest mi przykro w związku z sytuacją moich zawodników. Marzyli o tym, żeby zagrać na Mistrzostwach Świata. Teraz ich nadzieje odeszły - powiedział Walerij Karpin.