Walukiewicz ma konkurenta z Juventusu. OFICJALNIE: Rugani w Cagliari

Walukiewicz ma konkurenta z Juventusu. OFICJALNIE: Rugani w Cagliari fot. ph.FAB Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Lega Serie A

Do Cagliari Calcio dołącza Daniele Rugani, który został wypożyczony z Juventusu.

26-latek ostatnie sześć miesięcy spędził w Stade Rennais. Tam jednak furory nie zrobił, ponieważ przez znaczną część swojego pobytu we Francji zmagał się z kontuzją uda.

To spowodowało, że działacze Juventusu postanowili sprowadzić go ponownie do Turynu. Nie będzie on jednak grał dla drużyny Andrei Pirlo. Uda się bowiem na kolejne wypożyczenie.

W ostatnich minutach okna transferowego do władz ligi spłynęły wszelkie potrzebne dokumenty. Rugani uda się tym samym do Cagliari Calcio na zasadzie transferu czasowego.

Strony doszły do porozumienia w kwestii kontraktu do 30 czerwca 2021 roku. Nie ma natomiast informacji odnośnie ewentualnej kwoty wykupu.

W nowej ekipie jednym z głównych rywali 26-latka w walce o wyjściowy skład będzie reprezentant Polski, Sebastian Walukiewicz.

Rugani to wychowanek Empoli. Do Juventusu trafił natomiast w lutym 2015 roku za kwotę pięciu milionów euro.

Od tamtej pory rozegrał dla pierwszej drużyny 101 spotkań. Strzelił w nich siedem goli. Ponadto zanotował jedną asystę.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] 74-latek z debiutanckim golem w czwartej lidze. „Zastanawiałem się nad grą w niższych ligach, ale szkoda zdrowia” 74-latek z debiutanckim golem w czwartej lidze. „Zastanawiałem się nad grą w niższych ligach, ale szkoda zdrowia” OFICJALNIE: Álvaro Morata na dłużej w Juventusie OFICJALNIE: Álvaro Morata na dłużej w Juventusie EURO 2020: Cristiano Ronaldo najlepszym strzelcem w historii Mistrzostw Europy EURO 2020: Cristiano Ronaldo najlepszym strzelcem w historii Mistrzostw Europy Atlético Madryt: Hitowy transfer na ostatniej prostej. Jest porozumienie! Atlético Madryt: Hitowy transfer na ostatniej prostej. Jest porozumienie! Agent: Hakimi w tym oknie odejdzie z Interu Mediolan Agent: Hakimi w tym oknie odejdzie z Interu Mediolan EURO 2020: Grzegorz Krychowiak skomentował porażkę ze Słowacją EURO 2020: Grzegorz Krychowiak skomentował porażkę ze Słowacją Okazja na OKAZJĘ! 5 złotych za każdy taki tekst legendarnego Dariusza Szpakowskiego Okazja na OKAZJĘ! 5 złotych za każdy taki tekst legendarnego Dariusza Szpakowskiego

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy