Walukiewicz szykuje się do letniego transferu?! Może opuścić Serie A

Walukiewicz szykuje się do letniego transferu?! Może opuścić Serie A fot. Nicolo Campo / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Sport.pl

Sebastian Walukiewicz cieszy się olbrzymim zainteresowaniem ze strony czołowych europejskich klubów. Ostatnio kontakt z otoczeniem piłkarza miała nawiązać Borussia Dortmund, która sposobi się do jego pozyskania przed startem nowego sezonu - poinformował Sport.pl.

20-letni zawodnik zbiera bardzo pochlebne recenzje za swoje występy na włoskich boiskach i znajduje się pod ścisłą obserwacją pokaźnej liczby wysłanników zdecydowanie mocniejszych zespołów od Cagliari Calcio.

Klub z Sardynii doskonale zdaje sobie sprawę z tego faktu, dlatego zdecydował się przedwcześnie aktywować opcję umożliwiającą mu przedłużenie współpracy z środkowym obrońcą do 30 czerwca 2024 roku.

W ten sposób ekipa z Sardegna Areny postanowiła oddalić myśl o rozstaniu z Sebastianem Walukiewiczem przynajmniej do lata i jednocześnie zwiększyła sobie pole manewru w walce o wyższą kwotę odstępnego za naszego piłkarza.

Sam reprezentant Polski nie pali się w tym momencie do opuszczenia szeregów włoskiego klubu, ponieważ zależy mu na dalszej regularnej grze, która ma umożliwić wyjazd na zbliżające się Mistrzostwa Europy i dopiero po ich zakończeniu zacznie poważnie zastanawiać się nad swoją najbliższą przyszłością.

Niewykluczone, że 20-latek zdecyduje się wówczas na opuszczenie Serie A na rzecz spróbowania swoich sił w Bundeslidze, gdzie zainteresowanie jego usługami przejawia Borussia Dortmund.

Fakt obserwowania środkowego obrońcy przez drużynę z Signal Iduna Park nie jest niczym nowym, ale jak przekonuje Sport.pl, przedstawiciele niemieckiego zespołu nawiązali kontakt z otoczeniem Walukiewicza w celu wybadania swoich ewentualnych szans na sprowadzenie Polaka.

Defensor ma w optymistyczny sposób odnosić się do możliwej gry w BVB, która pokazuje od kilku lat, że bardzo chętnie stawia na młodych i perspektywicznych graczy, aby następnie móc sprzedać ich z dużym zyskiem do jeszcze bogatszych klubów.

Reprezentant „Biało-Czerwonych” rozegrał 18 spotkań w tym sezonie i zanotował w nich jedną asystę.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] FC Barcelona: Bartomeu wychodzi na wolność. Były prezydent klubu usłyszał zarzuty FC Barcelona: Bartomeu wychodzi na wolność. Były prezydent klubu usłyszał zarzuty Legia Warszawa protestuje w sprawie sędziego Frankowskiego. List do Polskiego Związku Piłki Nożnej [OFICJALNIE] Legia Warszawa protestuje w sprawie sędziego Frankowskiego. List do Polskiego Związku Piłki Nożnej [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Największy tej zimy transfer w Chinese Super League OFICJALNIE: Największy tej zimy transfer w Chinese Super League Zaskakująca reakcja chińskiej federacji na bankructwo mistrza Chinese Super League Zaskakująca reakcja chińskiej federacji na bankructwo mistrza Chinese Super League Muçi, nowy piłkarz Legii Warszawa, o planach na przyszłość: Chcę tam grać Muçi, nowy piłkarz Legii Warszawa, o planach na przyszłość: Chcę tam grać Borussia Dortmund zdecydowała o przyszłości Jadona Sancho Borussia Dortmund zdecydowała o przyszłości Jadona Sancho FC Basel zawiesił kapitana drużyny po publicznej krytyce trenera FC Basel zawiesił kapitana drużyny po publicznej krytyce trenera

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy