Warta Poznań pozyskała obrońcę poza oknem [OFICJALNIE]

Warta Poznań pozyskała obrońcę poza oknem [OFICJALNIE]
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Warta Poznań

Dawid Szymonowicz został piłkarzem Warty Poznań.

26-letni obrońca podpisał z Wartą kontrakt ważny do 30 czerwca 2022 roku z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy. Do poznańskiego klubu trafił na zasadzie wolnego transferu.

Latem Szymonowicz rozstał się z Jagiellonią Białystok, której piłkarzem był od 2016 roku. Od tamtej pory rozegrał w jej koszulce tylko 24 mecze, będąc regularnie wypożyczanym do innych zespołów.

Na tej zasadzie Szymonowicz występował w FC ViOn Zlaté Moravce, Bruk-Becie Termalice Nieciecza, Rakowie Częstochowa oraz Cracovii, w której spędził poprzedni sezon. W tym czasie uzbierał 24 mecze w Ekstraklasie. Strzelił w nich gola i zanotował asystę.

Łącznie Szymonowicz rozegrał jak na razie 59 spotkań w Ekstraklasie.

- Zdecydowaliśmy się na podpisanie kontraktu z Dawidem, ponieważ dwóch naszych środkowych obrońców, Aleks Ławniczak i Wiktor Pleśnierowicz leczy obecnie kontuzje. Traktujemy ten transfer trochę w stylu angielskiego wypożyczenia, w trakcie sezonu, poza okienkiem transferowym. Wierzymy w to, że przez dwa miesiące gry w tym roku Dawid pomoże drużynie - powiedział dyrektor sportowy Warty, Radosław Mozyrko.

Ekipa z Poznania zajmuje aktualnie siedemnaste miejsce w tabeli Ekstraklasy.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Ekstraklasa: Składy na Stal Mielec - Wisła Płock [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Stal Mielec - Wisła Płock [OFICJALNIE] Raków Częstochowa: Pięciu kandydatów do zastąpienia Marka Papszuna Raków Częstochowa: Pięciu kandydatów do zastąpienia Marka Papszuna Liga Mistrzów: Mecz Bayern Monachium - FC Barcelona bez kibiców [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Mecz Bayern Monachium - FC Barcelona bez kibiców [OFICJALNIE] Juventus z komunikatem w sprawie transferu Cristiano Ronaldo. Coraz ciemniejsze chmury nad klubem [OFICJALNIE] Juventus z komunikatem w sprawie transferu Cristiano Ronaldo. Coraz ciemniejsze chmury nad klubem [OFICJALNIE] Tymoteusz Puchacz łączony z zimowym wypożyczeniem Tymoteusz Puchacz łączony z zimowym wypożyczeniem Puchar Polski: Poznaliśmy pary ćwierćfinałowe [OFICJALNIE] Puchar Polski: Poznaliśmy pary ćwierćfinałowe [OFICJALNIE] PSG: Siedmiu piłkarzy na liście do odejścia PSG: Siedmiu piłkarzy na liście do odejścia

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy