2024-10-25 13:11:12; Aktualizacja: 2 dni temu
Ważny piłkarz Borussii Dortmund kontuzjowany po meczu z Realem Madryt. Grał z urazem [OFICJALNIE] Fot. Maciej Rogowski Photo / Shutterstock.com
Karol Brandt Źródło: Bild

Nuri Şahin, szkoleniowiec Borussii Dortmund, ujawnił, że Niklas Süle przez większą część meczu z Realem Madryt grał z kontuzją, a teraz wypada na kilka tygodni.

Ekipa z Signal Iduna Park świetnie zaczęła rywalizację z hiszpańskim gigantem i po 34 minutach prowadziła już 2:0. Później jednak „Królewscy” wzięli się w garść, co zaprocentowało wygraną w stosunku 5:0.

***

Kiedy w ciebie zwątpili, pokaż, że się mylili – pięć największych powrotów Realu Madryt w Lidze Mistrzów na przestrzeni ostatnich trzech lat [WIDEO]

***

Jak ujawnił Nuri Şahin, na początku zawodów urazu doznał Niklas Süle, ale mimo to środkowy defensor pozostał na boisku.

– Doznał kontuzji na bardzo wczesnym etapie spotkania, a potem się podniósł. Poświęcił się – poinformował szkoleniowiec niemieckiego zespołu.

Swój występ Niemiec okupił kontuzją i nie uniknie przerwy. Wstępnie ma on wrócić do gry po przerwie na listopadowe zgrupowania reprezentacji narodowych.

Przedtem Borussia Dortmund zmierzy się z Augsburgiem (Bundesliga), Wolfsburgiem (Puchar Niemiec), RB Lipsk (Bundesliga), Sturmem Graz (Liga Mistrzów) oraz 1. FSV Mainz 05 (Bundesliga).

Süle, nie tak dawno, bo latem, był typowany do odejścia. Wówczas wziął się za siebie i zjawił się na treningach w perfekcyjnej formie fizycznej.

W trwającym sezonie 29-latek uzbierał osiem występów.