Wcześniej łączono go z Wisłą Kraków, teraz trafi do Górnika Zabrze lub Pogoni Szczecin?!

2025-12-06 12:07:06; Aktualizacja: 1 godzina temu
Wcześniej łączono go z Wisłą Kraków, teraz trafi do Górnika Zabrze lub Pogoni Szczecin?! Fot. Jacek Prondzynski | 400mm.pl
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko Źródło: Mateusz Janiak

Wisła Kraków w ostatnich miesiącach była łączona z pozyskaniem Łukasza Zjawińskiego. Ostatecznie ta transakcja nie doszła do skutku, ale 24-latek wciąż pokazuje się z bardzo dobrej strony. Zdaniem Mateusza Janiaka o usługi piłkarza Polonii Warszawa zabiegają cztery kluby Ekstraklasy, a wśród nich Pogoń Szczecin oraz Górnik Zabrze.

Łukasz Zjawiński to czołowy napastnik pierwszej ligi. Już w poprzednim sezonie imponował skutecznością, dlatego też sporo mówiło się o ewentualnej letniej przeprowadzce. Ostatecznie jednak Polonia Warszawa nie otrzymała za niego satysfakcjonującej propozycji.

W takim razie 24-latek pozostał w stolicy, gdzie potwierdził duże umiejętności. Jego kontrakt wygasa jednak 30 czerwca 2026 roku i do tej pory nie został przedłużony. Możliwe, że zresztą nie zdoła go wypełnić.

Zima to ostatni moment, by zarobić na Zjawińskim i możliwe, że Polonia z tego skorzysta. Jak wynika z wieści podawanych przez Mateusza Janiaka, chęć pozyskania tego piłkarza deklarują cztery drużyny Ekstraklasy, czyli Górnik Zabrze, Pogoń Szczecin, Zagłębie Lubin czy Bruk-Bet Termalica Nieciecza.

Wcześniej o tym piłkarzu myślała też Wisła Kraków. Kto wie, czy i lider pierwszej ligi nie wejdzie do gry.

„Łukasz Zjawiński.

Wczoraj zakończył bardzo udane półtora roku w Polonii Warszawa – 33 gole i 2 asysty w 50 występach w I lidze – i oczywiście wzbudza duże zainteresowanie. Napastnika chcą między innymi: Górnik Zabrze, Pogoń Szczecin, Zagłębie Lubin czy Bruk-Bet Nieciecza” - napisał Janiak.

24-latek, który jest wychowankiem Legii Warszawa, rozegrał w tym sezonie 20 meczów, a jego dorobek to 10 goli i jedna asysta.