Wejście smoka debiutanta San Marino. Ależ przymierzył! [WIDEO]

2024-06-12 08:00:10; Aktualizacja: 3 tygodnie temu
Wejście smoka debiutanta San Marino. Ależ przymierzył! [WIDEO] Fot. Polsat Sport
Piotr Różalski Źródło: Transfery.info | Polsat Sport

San Marino notuje naprawdę „dobrą” formę na przestrzeni ostatnich miesięcy. Po raz kolejny jedna z najgorszych reprezentacji w rankingu FIFA zeszła z boiska z golem na koncie. Takiego przepięknej urody strzelił tym razem debiutujący Simone Giocondi.

We wtorkowy wieczór piłkarze z włoskiej enklawy podejmowali u siebie Cypryjczyków. Trudno było oczekiwać innego rezultatu niż zwycięstwa gości. W całej swojej historii „Tytani” odnieśli tylko jedno zwycięstwo – w 2004 roku nad Liechtensteinem (1:0).

Zgodnie z prognozami, sensacji nie było. Gospodarze już do 55. minuty przegrywali 0:3, lecz jak to mają ostatnio w swoim zwyczaju, ich wysiłek bywa wynagradzany honorowym trafieniem.

Tak też się wydarzyło w ostatnim kwadransie. Prezentujący swoje umiejętności od początku drugiej połowy Simone Giocondi, nominalny boczny obrońca San Marino Academy, znalazł dla siebie dogodną pozycję i przepięknie przymierzył w przeciwległy róg bramki strzeżonej przez Joëla Malla.

Dla cieszącego się 22-latka to pierwszy gol w pierwszym występie dla dorosłej kadry narodowej. Wcześniej rozgrywał mecze na szczeblu młodzieżowym.

San Marino notuje „niezwykłą” formę. Jeśli spojrzeć na ostatnie siedem spotkań, pięć z nich zespół okraszał bramką. Wcześniej ta sztuka udawała się na tle Saint Kitts i Nevis, Finlandii, Kazachstanu oraz Danii.

Ostatecznie pojedynek z Cyprem zakończył się rezultatem 1:4.