Wejście smoka piłkarza wypożyczonego z Wisły Kraków. Ładnie to zrobił [WIDEO]

2024-10-02 21:41:43; Aktualizacja: 11 minut temu
Wejście smoka piłkarza wypożyczonego z Wisły Kraków. Ładnie to zrobił [WIDEO] Fot. Krzysztof Porebski / PressFocus
Mateusz Michałek Źródło: TVP Sport

W zaległym meczu 10. kolejki I ligi Odra Opole zremisowała w środę ze Zniczem Pruszków 1:1. Gola na wagę punktu dla ekipy z województwa mazowieckiego strzelił w drugiej połowie wypożyczony do niej z Wisły Kraków Dawid Olejarka.

Spotkanie pomiędzy Odrą Opole a Zniczem Pruszków pierwotnie miało odbyć się 20 września, ale zostało przełożone na wniosek gospodarzy. Było to związane z wprowadzeniem stanu klęski żywiołowej w powiecie opolskim.

Ostatecznie piłkarze obu drużyn wybiegli na murawę w środę. Gospodarze objęli prowadzenie w 31. minucie potyczki, kiedy to do siatki trafił Edvin Muratović. Zawodnik Odry wykorzystał podanie od Szymona Szklińskiego.

Rezultat 1:0 utrzymywał się do 78. minuty. Wtedy to do wyrównania doprowadził Dawid Olejarka, który kilkanaście minut wcześniej zameldował się na boisku. 22-latek dostał piłkę od Radosława Majewskiego i oddał skuteczne uderzenie z dystansu lewą nogą.

Ofensywny pomocnik jest wypożyczony do Znicza z Wisły Kraków. Występ przeciwko opolanom był jego pierwszym ligowym w nowych barwach. Wcześniej trafił do siatki w Pucharze Polski z Chojniczanką Chojnice (2:3).

Zawodnik ma na koncie w sumie 12 meczów w barwach „Białej Gwiazdy”. Zdobył w nich dwie bramki.

Po środowym remisie Znicz ma 16 punktów, co oznacza ósme miejsce w pierwszoligowej tabeli. Odra zgromadziła dotychczas dziewięć „oczek”. Jej nowym trenerem został ostatnio Jarosław Skrobacz, który przejął obowiązki Radosława Sobolewskiego.

W najbliższej kolejce Znicz zagra z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza, a podopieczni Skrobacza - z Arką Gdynia.