Wenger kuszony przez Rennes. Może mieć pełną kontrolę nad pionem sportowym

Wenger kuszony przez Rennes. Może mieć pełną kontrolę nad pionem sportowym fot. Arsenal
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: ESPN

Według ESPN Arsène Wenger jest poważnym kandydatem na nowego prezydenta Rennes.

Właścicielem francuskiego klubu jest rodzina Pinault, do której należy kilka znanych na całym świecie marek, jak choćby Gucci czy Yves Saint Laurent. Kilkadziesiąt godzin temu z klubem pożegnał się piastujący do tej pory stanowisko prezydenta Olivier Létang. Teraz poszukiwany jest jego następca.

ESPN podaje, że François-Henri Pinault chciałby sprowadzić do klubu Wengera. 70-letni Francuz może zostać jego prezydentem, ale również pełnić funkcję dyrektora sportowego. Krótko mówiąc, miałby całkowitą kontrolę nad pionem sportowym.

Pinault doskonale zna się z Wengerem, co zwiększa szanse na osiągnięcie porozumienia. Powyższe źródło sugeruje, że propozycja wzbudza zainteresowanie Francuza.

Były menedżer Arsenalu kilka miesięcy temu podjął współpracę z FIFA, gdzie został dyrektorem ds. globalnego rozwoju piłki nożnej. Podobno od samego początku dawał jednak do zrozumienia, że jeśli otrzyma atrakcyjną ofertę pracy w piłce klubowej, pochyli się nad nią.

Rennes z dorobkiem 40 punktów zajmuje obecnie czwarte miejsce w tabeli Ligue 1.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Widzew Łódź ogłosił nazwisko nowego trenera [OFICJALNIE] Widzew Łódź ogłosił nazwisko nowego trenera [OFICJALNIE] Martin Chudý odchodzi z Górnika Zabrze. W sumie trzy pożegnania [OFICJALNIE] Martin Chudý odchodzi z Górnika Zabrze. W sumie trzy pożegnania [OFICJALNIE] Christian Eriksen wyszedł ze szpitala. Wiadomość od Duńczyka Christian Eriksen wyszedł ze szpitala. Wiadomość od Duńczyka José Mourinho: Prawda o Edenie Hazardzie? Oto ona… José Mourinho: Prawda o Edenie Hazardzie? Oto ona… Górnik Zabrze kontraktuje mistrza Polski. Mateusz Cholewiak dołączył do zespołu [OFICJALNIE] Górnik Zabrze kontraktuje mistrza Polski. Mateusz Cholewiak dołączył do zespołu [OFICJALNIE] Legia Warszawa finalizuje ciekawy transfer ofensywnego pomocnika. Były reprezentant Portugalii [OFICJALNIE] Legia Warszawa finalizuje ciekawy transfer ofensywnego pomocnika. Były reprezentant Portugalii [OFICJALNIE] Wisła Kraków: Nici z transferu Ondráška? Czech ma wylądować w innym klubie Wisła Kraków: Nici z transferu Ondráška? Czech ma wylądować w innym klubie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy