Wenger negocjował transfer Welbecka, będąc u papieża

Wenger negocjował transfer Welbecka, będąc u papieża fot. Belish / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: The Athletic

Arsène Wenger, który promuje swoją książkę „Moje życie w czerwieni i bieli” opowiedział w rozmowie z The Athletic o kulisach transferu Danny’ego Welbecka do Arsenalu.

W 2014 roku Welbeckiem interesowało się kilka klubów. Jako pierwszy do konkretnego działania przeszedł Tottenham. Z czasem do rywalizacji o podpis angielskiego zawodnika dołączyli jednak „Kanonierzy”.

- Będąc na lotnisku, otrzymałem informację, że podpisze umowę z Tottenhamem. Udało mi się go przechwycić.

- W sumie to była zabawna sytuacja. Negocjowałem cały dzień. Do rozmów mieliśmy Ivana Gazidisa oraz Dicka Lawa i oni do mnie zadzwonili. W pewnym momencie miałem na telefonie agenta. Powiedziałem mu: „Słuchaj, muszę się rozłączyć, bo jestem obok papieża”. „Co?!”. Powiedziałem mu tak i była to prawda. Zorganizowano prywatną audiencję i staliśmy w kolejce, żeby zrobić sobie zdjęcie z papieżem. Byłem na samym końcu, ponieważ wiedziałem, że będę prowadził dalsze rozmowy. Nagle jednak do niego doszedłem. „Słuchaj, nie możemy dłużej rozmawiać, bo muszę spotkać się z papieżem” - powiedziałem - przytoczył historię Wenger.

Ostatecznie Welbeck trafił do Arsenalu za około 20 milionów euro i reprezentował barwy „Kanonierów” przez pięć lat.

Potem napastnik grał jeszcze w Watfordzie, a dzisiaj potwierdzony został jego transfer do Brighton & Hove Albion.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Transfery - Relacja na żywo [25/06/2021] Transfery - Relacja na żywo [25/06/2021] EURO 2020. Hajto o Sousie: Szukać to on może w sklepie EURO 2020. Hajto o Sousie: Szukać to on może w sklepie AC Milan walczy o podpis skrzydłowego. Na horyzoncie rekordowa transakcja AC Milan walczy o podpis skrzydłowego. Na horyzoncie rekordowa transakcja Karol Fila odchodzi z Lechii Gdańsk. Zagra w RC Strasbourg [OFICJALNIE] Karol Fila odchodzi z Lechii Gdańsk. Zagra w RC Strasbourg [OFICJALNIE] Tottenham: Nowy główny kandydat na menedżera londyńskiego zespołu Tottenham: Nowy główny kandydat na menedżera londyńskiego zespołu Raymond Domenech o Robercie Lewandowskim: Urodził się w nieodpowiednim kraju Raymond Domenech o Robercie Lewandowskim: Urodził się w nieodpowiednim kraju FC Barcelona: Brak chętnych na Coutinho FC Barcelona: Brak chętnych na Coutinho

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy