Wenger negocjował transfer Welbecka, będąc u papieża

Wenger negocjował transfer Welbecka, będąc u papieża fot. Belish / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: The Athletic

Arsène Wenger, który promuje swoją książkę „Moje życie w czerwieni i bieli” opowiedział w rozmowie z The Athletic o kulisach transferu Danny’ego Welbecka do Arsenalu.

W 2014 roku Welbeckiem interesowało się kilka klubów. Jako pierwszy do konkretnego działania przeszedł Tottenham. Z czasem do rywalizacji o podpis angielskiego zawodnika dołączyli jednak „Kanonierzy”.

- Będąc na lotnisku, otrzymałem informację, że podpisze umowę z Tottenhamem. Udało mi się go przechwycić.

- W sumie to była zabawna sytuacja. Negocjowałem cały dzień. Do rozmów mieliśmy Ivana Gazidisa oraz Dicka Lawa i oni do mnie zadzwonili. W pewnym momencie miałem na telefonie agenta. Powiedziałem mu: „Słuchaj, muszę się rozłączyć, bo jestem obok papieża”. „Co?!”. Powiedziałem mu tak i była to prawda. Zorganizowano prywatną audiencję i staliśmy w kolejce, żeby zrobić sobie zdjęcie z papieżem. Byłem na samym końcu, ponieważ wiedziałem, że będę prowadził dalsze rozmowy. Nagle jednak do niego doszedłem. „Słuchaj, nie możemy dłużej rozmawiać, bo muszę spotkać się z papieżem” - powiedziałem - przytoczył historię Wenger.

Ostatecznie Welbeck trafił do Arsenalu za około 20 milionów euro i reprezentował barwy „Kanonierów” przez pięć lat.

Potem napastnik grał jeszcze w Watfordzie, a dzisiaj potwierdzony został jego transfer do Brighton & Hove Albion.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Marek Papszun w „Lidze+ Extra” o trwającym zamieszaniu z Legią Warszawa. Końcoworoczny deadline Marek Papszun w „Lidze+ Extra” o trwającym zamieszaniu z Legią Warszawa. Końcoworoczny deadline OFICJALNIE: Czara goryczy w końcu się przelała. Claude Puel zwolniony przez Saint-Étienne OFICJALNIE: Czara goryczy w końcu się przelała. Claude Puel zwolniony przez Saint-Étienne POTWIERDZONE: Al-Sadd wytypowało następcę Xaviego POTWIERDZONE: Al-Sadd wytypowało następcę Xaviego Oliver Mintzlaff odsłonił kulisy pracy Jesse’ego Marscha w RB Lipsk. „Gdybyśmy wiedzieli, że tak to będzie wyglądać, to nie podpisalibyśmy z nim umowy” Oliver Mintzlaff odsłonił kulisy pracy Jesse’ego Marscha w RB Lipsk. „Gdybyśmy wiedzieli, że tak to będzie wyglądać, to nie podpisalibyśmy z nim umowy” Czerwona kartka Grzegorza Krychowiaka [WIDEO] Czerwona kartka Grzegorza Krychowiaka [WIDEO] Bundesliga: SZEŚĆ goli w 37 minut. Freiburg zdemolował Borussię Mönchengladbach Bundesliga: SZEŚĆ goli w 37 minut. Freiburg zdemolował Borussię Mönchengladbach Jacek Zieliński o potencjalnym powrocie Bartosza Kapustki do Cracovii Jacek Zieliński o potencjalnym powrocie Bartosza Kapustki do Cracovii

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy