Wenger po derbowej porażce z Tottenhamem

Wenger po derbowej porażce z Tottenhamem fot. Transfery.info
Źródło: BBC I Metro

Menedżer Arsenalu, Arsène Wenger, zabrał głos po sobotniej porażce z Tottenhamem.

„Kanonierzy” podchodzili do derbów po wysokiej wygranej z Evertonem 5:1. Dzisiaj górą były jednak „Koguty”, które ograły ekipę Wengera 1:0. Bramkę na wagę prestiżowego zwycięstwa zdobył dla Tottenhamu Harry Kane, który na początku drugiej połowy strzałem głową wykończył świetne dośrodkowanie Bena Daviesa.

- W pierwszej części meczu zaprzepaściliśmy trzy, cztery szanse na kontrataki, co na tym poziomie bardzo trudno przełknąć. Mieliśmy kilka okazji, ale za każdym razem brakowało tego ostatniego podania.

- Nie zareagowaliśmy dobrze na utratę bramki i Tottenham mógł zaliczyć kolejne trafienia. W ostatnich 10 minutach to my powinniśmy jednak strzelić na 1:1. Pierwsza bramka była tutaj kluczowa, a niestety Kane świetnie wykorzystał dośrodkowanie i strzelił gola głową. Ogólnie mam mieszane uczucia. Biorąc pod uwagę jakość z pierwszej połowy, na pewno byliśmy dzisiaj w stanie wygrać - powiedział Wenger.

Po porażce Arsenal dalej ma na koncie 45 punktów i zajmuje szóste miejsce w tabeli Premier League. „Koguty” dorzuciły do swojego dorobku trzy „oczka” i w tym momencie mają ich 52.