Wenger w Ligue 1? ESPN: Francuz zainteresowany pracą w Lyonie

Wenger w Ligue 1? ESPN: Francuz zainteresowany pracą w Lyonie fot. FotoPyk
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: ESPN

Jak podaje ESPN, Arsène Wenger jest zainteresowany objęciem Olympique'u Lyon.

Zdaniem powyższego źródła przejęcie rodzimego zespołu stanowiłoby dla francuskiego szkoleniowca ciekawe wyzwanie i 69-latek jest gotowy, by się go podjąć. Na razie nie podano jednak więcej szczegółów, a ESPN dodaje, że duże szanse na pozostanie nowym trenerem OL ma również Laurent Blanc.

Wenger pozostaje wolnym szkoleniowcem od zeszłego roku, kiedy to odszedł z Arsenalu. Od tamtej pory media łączyły go z wieloma klubami, ale Francuz nie podpisał żadnego kontraktu. Ostatnio wykluczył powrót do pracy w Anglii.

- Zdecydowałem, że muszę pracować poza Premier League, ponieważ jestem zbyt związany z Arsenalem. Miałem kilka propozycji z Anglii, ale wszystkie odrzuciłem. Nie chcę mówić o konkretnych klubach, ponieważ to by było nie fair wobec działaczy - stwierdził Wenger, który cały czas jest również kuszony posadą dyrektorską przez FIFA.

Przypomnijmy, że wczoraj z OL zwolniono Sylvinho. Na razie drużynę poprowadzi Gérald Baticle - dotychczasowy asystent Brazylijczyka. Aktualnie zajmuje ona czternaste miejsce w tabeli Ligue 1.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy