Wenger w nowej roli. Obejmie stanowisko w FIFA

Wenger w nowej roli. Obejmie stanowisko w FIFA
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: NY Times

Arsène Wenger zostanie w najbliższych dniach działaczem FIFA.

Legendarny szkoleniowiec Arsenalu pożegnał się z tym klubem od 2018 roku i od tamtej pory świat piłki nożnej wyczekiwał, jakiej kolejnej roli się podejmie. Po jego usługi z miejsca rzuciło się wiele klubów z całego świata, które proponowały mu nie tylko stanowiska trenerskie, ale również dyrektorskie. Choć sam Wenger przyznawał, że chciałby jeszcze kiedyś stanąć za linią, do tej pory odrzucał jednak kolejne oferty, zajmując się pracą w telewizji jako ekspert. Teraz w końcu podejmuje stałą pracę i zostanie działaczem FIFA.

Informacje o osiągniętym porozumieniu podaje „NY Times”. Według amerykańskiego dziennika wszystko jest już dogadane i choć rzecznik światowej federacji piłkarskiej nie chciał potwierdzić tych doniesień, wszystko ma być ogłoszone oficjalnie w najbliższych dniach. Podstawowym zadaniem Wengera będzie doradzanie w kwestiach szkolenia.

Francuz będzie dyrektorem technicznym, ale na razie nie wiadomo, jakie dokładnie będzie jego stanowisko. Gianni Infantino i spółka liczą jednak, że Wenger posłuży swoim wielkim autorytetem, by sugerować różne rozwiązania i zmiany w systemie szkoleniowym na całym świecie, a także będzie doradzał w różnych innych dziedzinach związanych bezpośrednio z samą rozgrywką.

Prezydentowi FIFA bardzo zależało, by zatrudnić znaną personę w świecie piłki, ponieważ niedawno szeregi organizacji opuścili Marco van Basten oraz Zvonimir Boban. FIFA poszukuje ludzi jak najbardziej kompetentnych, ale jednocześnie stara się, by były to osoby szczególnie związane z piłką nożną, by mogły swoim autorytetem pozytywnie wpływać na wizerunek futbolu na świecie.

Nowojorscy dziennikarze dodają, że już teraz trudno powiedzieć, jak długo Wenger utrzyma się na stanowisku. W przyszłym miesiącu skończy on 70 lat, a wiele razy zapowiadał, że chce jeszcze wrócić do trenowania. Jedną z ciekawszych opcji byłoby dla niego objęcie którejś reprezentacji przed eliminacjami do mundialu w 2022 roku.

Więcej na temat: FIFA Trenerzy Francja Arsène Wenger

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Ekstraklasa: Tajemnica dziurawej maseczki Kuświka wyjaśniona. Piłkarz ma astmę Ekstraklasa: Tajemnica dziurawej maseczki Kuświka wyjaśniona. Piłkarz ma astmę 10 największych sprzedaży w historii Interu. Icardi wskoczył na drugie miejsce 10 największych sprzedaży w historii Interu. Icardi wskoczył na drugie miejsce LaLiga: Tajemniczy post Saúla Ñígueza. „Nowy klub. Ogłoszenie za trzy dni…” LaLiga: Tajemniczy post Saúla Ñígueza. „Nowy klub. Ogłoszenie za trzy dni…” OFICJALNIE: Icardi wykupiony przez Paris Saint-Germain. Kontraktowa klauzula z antywłoskim zakazem OFICJALNIE: Icardi wykupiony przez Paris Saint-Germain. Kontraktowa klauzula z antywłoskim zakazem Fiorentina chce DWÓCH reprezentantów Polski Fiorentina chce DWÓCH reprezentantów Polski Bundesliga: Pobity rekord przebiegniętego dystansu przez jednego piłkarza Bundesliga: Pobity rekord przebiegniętego dystansu przez jednego piłkarza OFICJALNIE: Obraniak rozpoczyna karierę trenerską. Zaskakujący pierwszy wybór OFICJALNIE: Obraniak rozpoczyna karierę trenerską. Zaskakujący pierwszy wybór

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy