Werner za 60 milionów euro, ale tylko do końca kwietnia

Werner za 60 milionów euro, ale tylko do końca kwietnia fot. Bundesliga.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Christian Falk I Sport Bild

Christian Falk ze „Sport Bilda” podaje, że w kontrakcie Timo Wernera z RB Lipsk widnieje klauzula wykupu w wysokości około 60 milionów euro, ale zapis będzie ważny tylko do końca kwietnia.

W tym momencie za napastnika Lipska trzeba zapłacić 55-60 milionów euro. Ostateczna kwota będzie zależna od tego, które miejsce w tabeli Bundesligi zajmie zespół należący do Red Bulla. Zdaniem Falka kluby zainteresowane Wernerem muszą jednak śpieszyć się z zawarciem porozumienia z Niemcami. Klauzula ma być bowiem aktywna tylko do końca kwietnia.

Z powyższych doniesień wynika, że jeśli żaden z klubów nie osiągnie do tego czasu konsensusu z Lipskiem, później karty będą rozdawać działacze wicelidera Bundesligi i trzeba będzie sprostać ich oczekiwaniom finansowym.

„Sport Bild” dodaje, że faworytem do zakontraktowania Wernera pozostaje Liverpool. 23-latkiem interesują się również inne kluby, ale w tym momencie najbardziej prawdopodobnym kierunkiem jego transferu jest właśnie Anfield.

Werner błyszczy od początku sezonu. Niemiec rozegrał do tej pory 30 spotkań w koszulce Lipska. Zdobył 25 bramek, do których dorzucił 10 asyst.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Kapustka nie trafi do Legii Kapustka nie trafi do Legii Liverpool najbliżej pozyskania Wernera, ale Niemiec otrzymał też dwie inne propozycje Liverpool najbliżej pozyskania Wernera, ale Niemiec otrzymał też dwie inne propozycje OFICJALNIE: Premier League uruchamia Galerię Sław. Pierwsi piłkarze znajdą się w niej już w marcu OFICJALNIE: Premier League uruchamia Galerię Sław. Pierwsi piłkarze znajdą się w niej już w marcu Manchester City idzie na wojnę z UEFA. OFICJALNIE: Klub złożył odwołanie do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu Manchester City idzie na wojnę z UEFA. OFICJALNIE: Klub złożył odwołanie do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu Liga Mistrzów: TVP dokonała wyboru rewanżowych meczów, które pokaże na swojej antenie Liga Mistrzów: TVP dokonała wyboru rewanżowych meczów, które pokaże na swojej antenie Nie tylko Slisz. Legia zasadza się na hit transferowy Nie tylko Slisz. Legia zasadza się na hit transferowy Legia Warszawa OFICJALNIE potwierdziła testy medyczne Slisza Legia Warszawa OFICJALNIE potwierdziła testy medyczne Slisza

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy