Wesley Fofana zmieni barwy narodowe?! Kusząca opcja dla Francuza

Wesley Fofana zmieni barwy narodowe?! Kusząca opcja dla Francuza fot. Chelsea FC
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: L'Equipe

Kolejne miesiące mogą okazać się kluczowe w kontekście wyboru dorosłej reprezentacji przez Wesleya Fofanę. Do uznania przynależności postara się go nakłonić Iworyjski Związek Piłkarski - donosi „L'Equipe”.

Piłkarz ma niespełna 22 lata i to jest ten moment, kiedy zakończy grę na szczeblu młodzieżowym. Ze względu na wciąż młody wiek może on jeszcze poczekać na swoją szansę na poziomie seniorskim, choć należy też zwrócić uwagę, że w składzie Didiera Deschampsa panuje zacięta konkurencja o miejsce w podstawowym składzie.

Ten moment zamierzają wykorzystać działacze z Wybrzeża Kości Słoniowej. Popularny francuski dziennik sugeruje, że trwają próby nakłonienia najdroższego obrońcy w historii Chelsea, aby posługując się swoim drugim paszportem podjął życiową decyzję o bronieniu ich narodowych barw.

Można przypuszczać, że w dalszej perspektywie Fofana mógłby w końcu dostać szansę od „Trójkolorowych”. Jego wyjazd na tegoroczny mundial w Katarze raczej nie będzie miał miejsca, gdyż nie otrzymywał powołań. Jego rówieśnik, William Saliba z Arsenalu, zaimponował z kolei selekcjonerowi dzięki wspaniałej formie prezentowanej na starcie sezonu.

Prognozy na razie są takie, że były gracz Leicester City wstrzyma się z deklaracją przez dłuższy okres. Obraz mógłby wyglądać zdecydowanie inaczej, gdyby Wybrzeże Kości Słoniowej dostało się na Mistrzostwa Świata, a tak stoper na razie nie ma nic do stracenia, zważywszy na drzemiący w nim potencjał.

Wychowanek AS Saint-Étienne przywdziewał barwy reprezentacji Francji U-21 pięciokrotnie, a po raz ostatni 23 września podczas spotkania towarzyskiego z Niemcami.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Pogoń Szczecin przeprowadziła pierwszy zimowy transfer [OFICJALNIE] Pogoń Szczecin przeprowadziła pierwszy zimowy transfer [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski gra z Francją w 1/8 finału Mistrzostw Świata: Znamy skład [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski gra z Francją w 1/8 finału Mistrzostw Świata: Znamy skład [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Najlepszy piłkarz brazylijskiej ligi zagra w Premier League  OFICJALNIE: Najlepszy piłkarz brazylijskiej ligi zagra w Premier League  Wieczysta Kraków po byłego juniorskiego reprezentanta Holandii Wieczysta Kraków po byłego juniorskiego reprezentanta Holandii Czy xG rzeczywiście mówi, że Polska nie zasłużyła na wyjście z grupy? Czy xG rzeczywiście mówi, że Polska nie zasłużyła na wyjście z grupy? Reprezentacja Polski gra z Francją. Przewidywane składy! Reprezentacja Polski gra z Francją. Przewidywane składy! Faworyci starali się nie przemęczać. Argentyna i Holandia w ćwierćfinale Mistrzostw Świata Faworyci starali się nie przemęczać. Argentyna i Holandia w ćwierćfinale Mistrzostw Świata

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy