West Ham United pójdzie na całość?! Możliwy zimowy transfer ulubieńca Carlo Ancelottiego

2025-10-26 10:11:21; Aktualizacja: 5 godzin temu
West Ham United pójdzie na całość?! Możliwy zimowy transfer ulubieńca Carlo Ancelottiego Fot. IMAGO / Pro Sports Images
Piotr Różalski
Piotr Różalski Źródło: ESPN Brazil

West Ham United aktywnie planuje wzmocnienie defensywy, aby zabezpieczyć się na resztę sezonu w celu uniknięcia najczarniejszego scenariusza. Na radarze „Młotów” znalazł się Alexsandro, zawodnik Lille – poinformowało ESPN Brazil.

Jak przekonuje powyższe źródło, Anglicy celują w przeprowadzkę piłkarza, który okazał się ciekawym odkryciem dla pełniącego funkcję selekcjonera reprezentacji Brazylii Carlo Ancelottiego.

Warto zauważyć, że Alexsandro Victor de Souza Ribeiro już dawno nie uchodzi za młodzieniaszka. W sierpniu skończył 26 lat, a trochę wcześniej – w czerwcu – zadebiutował w seniorskiej drużynie narodowej. W październikowej przerwie nie mógł wziąć udziału na zgrupowaniu ze względu na uraz uda, który nadal leczy.

Umiejętności na wysokim poziomie europejskiej piłki prezentuje od sezonu 2022/2023. Wówczas Lille pozyskało defensora za jedyne dwa miliony euro z portugalskiego GD Chaves. Przy kontrakcie ważnym do połowy 2028 roku „Mastify” wyobrażają sobie sprzedaż tej karty zawodniczej za mniej więcej 30 milionów euro.

Alexsandro rzekomo otwiera się na zmianę otoczenia, choć niekoniecznie już w styczniu. Obawia się, że proces adaptacji do angielskiego futbolu może zająć mnóstwo czasu, co zagrażałoby jego pozycji w kadrze „Canarinhos”, którzy zapewnili sobie awans na przyszłoroczny mundial w Stanach Zjednoczonych.

WHU nie będzie więc miał łatwego zadania, bo o ile kwota odstępnego znajduje się w zasięgu londyńczyków, tak przekonanie bohatera spekulacji o wdrożenie go do serca projektu w formacji obronnej stanowi spore wyzwanie.

Po dziewięciu kolejkach Premier League triumator Ligi Konferencji 2022/2023 znajduje się w ogromnych opałach. Zainkasował dopiero cztery punkty, przez co utkwił w strefie spadkowej.