West Ham United wycenił Declana Rice'a

West Ham United wycenił Declana Rice'a fot. Vlad1988 / Shutterstock.com
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Football London

Declan Rice znalazł się na celowniku największych angielskich ekip, w tym przede wszystkim Chelsea, ale West Ham bardzo wysoko stawia poprzeczkę pod względem finansowym, twierdzi Football London.

Chelsea FC ma ambitne plany na dalszy rozwój drużyny i chce nadal pokazywać, że ufa utalentowanemu pokoleniu angielskich piłkarzy. Oprócz swoich wychowanków chciałaby sprowadzać również graczy innych ekip z Premier League, nie od dziś jednak wiadomo, że nie jest to takie łatwe zadania. Angielscy piłkarze często mają wyższą wartość już za sam paszport, o czym triumfatorzy ostatniej edycji Ligi Mistrzów przekonali się pytając o Declana Rice'a.

Pomocnik znakomicie spisuje się w barwach West Hamu oraz reprezentacji i ma ambicje na to, by dołączyć do znacznie silniejszego zespołu, dającego mu możliwość gry w Champions League. Idealnym wyborem zdaje się być właśnie Chelsea, zwłaszcza, że to w jej akademii stawiał swoje pierwsze kroki z piłką.

„The Irons” zdają sobie sprawę z tego, że 22-latek wchodzi powoli w najlepszy piłkarsko wiek, dlatego jego cena nieustannie rośnie. I nawet fakt dwukrotnego odrzucenia oferty przedłużenia kontraktu nie zniechęca klubu do żądania naprawdę wysokiej kwoty.

Football London informuje, że już na spokojnie, po zakończeniu okna transferowego, „The Blues” chcieli przystąpić do wstępnych rozmów w kontekście przyszłorocznej przeprowadzki gracza. W odpowiedzi usłyszeli, że jeśli chcą go sprowadzić, muszą wyłożyć co najmniej 100 milionów funtów. West Ham uznał, że skoro Manchester City mógł tyle wydać na Jacka Grealisha, Rice również jest tyle wart.

To duży cios dla Chelsea, która liczyła jednak, że uda się dokonać operacji za niższą cenę, mimo to nie można mówić o końcu rozmów. Ekipa ze Stamford Bridge nie zamierza ustępować i krok po kroku chce budować grunt pod ostateczne uderzenie. Musi mieć się jednak na baczności, ponieważ gracza obserwują również Manchester United i Manchester City.

Declan Rice ma umowę ważną do końca czerwca 2024 roku, dlatego West Ham nie zamierza na razie ustępować, mając spory margines przy dalszych rozmowach.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] UEFA Youth League: Remontada Deportivo La Coruña. Pogoń Szczecin odpada z rozgrywek UEFA Youth League: Remontada Deportivo La Coruña. Pogoń Szczecin odpada z rozgrywek OFICJALNIE: Ansu Fati dołącza do Pedriego. Druga młoda gwiazda Barcelony z ogromną klauzulą OFICJALNIE: Ansu Fati dołącza do Pedriego. Druga młoda gwiazda Barcelony z ogromną klauzulą Newcastle United: Trzech nowych piłkarzy łączonych ze „Srokami” Newcastle United: Trzech nowych piłkarzy łączonych ze „Srokami” Diabeł tkwi w szczegółach, czyli moc transferowych bonusów Diabeł tkwi w szczegółach, czyli moc transferowych bonusów Warta Poznań pozyskała obrońcę poza oknem [OFICJALNIE] Warta Poznań pozyskała obrońcę poza oknem [OFICJALNIE] Newcastle United prosi kibiców o niezakładanie arabskich strojów [OFICJALNIE] Newcastle United prosi kibiców o niezakładanie arabskich strojów [OFICJALNIE] Mundial 2030: Wielka Brytania i Irlandia nie zorganizują turnieju przez... kibiców?! Mundial 2030: Wielka Brytania i Irlandia nie zorganizują turnieju przez... kibiców?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy