West Ham United zatrudnia nowego konkurenta Łukasza Fabiańskiego

2024-06-20 08:30:38; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
West Ham United zatrudnia nowego konkurenta Łukasza Fabiańskiego Fot. Michael715 / Shutterstock.com
Piotr Różalski
Piotr Różalski Źródło: ExWHUEmployee [X]

West Ham United zapewnił sobie transfer nowego bramkarza. Na pokładzie zamelduje się Wes Foderingham – czytamy na profilu ExWHUEmployee na portalu X.

Komunikat o zatrudnieniu golkipera pozostaje już tylko kwestią godzin. Doskonale operujący lewą nogą zawodnik przybywa pod skrzydła Julena Lopeteguiego godząc się potencjalnie na rolę rezerwowego. O minuty musi bowiem walczyć z Alphonse Areolą oraz Łukaszem Fabiańskim, którzy naprzemiennie znajdowali się w wyjściowej jedenastce w minionym sezonie.

Umowa między „Młotami” a Foderinghamem ma zakładać współpracę do końca czerwca 2026 roku. 33-latek trafi do Londynu na zasadzie wolnego transferu.

Przez ostatnie cztery kampanie były reprezentant Anglii kategorii juniorskiej pracował w Sheffield United, z którym wywalczył awans do Premier League, aby właśnie teraz z niej spaść. Ponowna rywalizacja na poziomie Championship go nie satysfakcjonuje, więc zamierza powalczyć o coś więcej w bardziej renomowanej firmie.

Akurat tak się składa, że kontrakt z obecnym pracodawcą wygasa, a jeszcze pod koniec maja zapadł komunikat o tym, że Foderingham znajduje się na liście zawodników opuszczających „Szable”.

Statystyki piłkarza za miniony sezon to zaledwie jedno czyste konto w 30 występach elitarnych rozgrywek w Anglii. Wpuścił aż 79 bramek, lecz w głównej mierze to linia defensywy sprawiała ogromny zawód.

Dawniej wychowanek Crystal Palace rozwijał umiejętności w szkockim Rangers FC, Swindon Town oraz Histon FC. Trenował też w szkółce Fulham.