Wicelider klasyfikacji strzelców Ekstraklasy będzie do wzięcia za darmo?!

Wicelider klasyfikacji strzelców Ekstraklasy będzie do wzięcia za darmo?! fot. Adam Starszynski / PressFocus
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: WP Sportowe Fakty

Iłla Szkuryn to gwiazdor Stali Mielec, który jest wiceliderem klasyfikacji strzelców Ekstraklasy. Na temat jego przyszłości wypowiedział się agent Roman Skorupa.

Tradycyjnie typowana przed sezonem do spadku Stal Mielec, na razie spisuje się w Ekstraklasie całkiem obiecująco. W minionej kolejce zespół Kamila Kieresia pokonał na wyjeździe Pogoń Szczecin (3-2).

Bohaterem meczu był autor hat-tricka, Iłla Szkuryn.

Białorusin, który trafił na Podkarpacie w lipcu tego roku, rozgrywa znakomity sezon. Do tego stopnia, że z ośmioma trafieniami na koncie zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji strzelców Ekstraklasy.

Formalnie ma ważny kontrakt z CSKA Moskwa, ale ten wygasa 30 czerwca 2024 roku, czyli wtedy, kiedy jego transfer czasowy do Stali Mielec. Co dalej? Czy na kanwie dobrych występów w rundzie jesiennej możliwy jest jego zimowy transfer?

Na ten temat wypowiedział się dla „WP Sportowe Fakty” jego agent, Roman Skorupa.

- Szczerze mówiąc, przed sezonem nie było w Polsce wielkiego zainteresowania Szkurynem. W zasadzie tylko dwa kluby podjęły temat. W jednym z nich ostatecznie zrezygnowano z niego, podpisując umowę z innym napastnikiem. Natomiast Stal była konkretna od początku do końca i dlatego to się udało - stwierdził.

- Otrzymałem już pierwsze telefony w jego sprawie, ale mogę uspokoić kibiców Stali: na 100 procent Szkuryn dokończy sezon w Mielcu. Natomiast potem będzie wolnym piłkarzem, wiec ciężko przewidzieć co się wydarzy - dodał Skorupa.

Szkuryn, czyli były zawodnik Rakowa Częstochowa, występuje w Stali Mielec na mocy przepisów FIFA, które pozwoliły mu swobodnie opuścić ligę rosyjską w obliczu wojny.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Marcin Brosz rozmawia z nowym klubem Marcin Brosz rozmawia z nowym klubem Lech Poznań nie szykuje niespodzianki „last minute” Lech Poznań nie szykuje niespodzianki „last minute” Co z transferem środkowego napastnika do Rakowa Częstochowa? Co z transferem środkowego napastnika do Rakowa Częstochowa? Śląsk Wrocław ożywił się w Transfer Deadline Day. Zgłosił zapotrzebowanie na trzech zawodników Śląsk Wrocław ożywił się w Transfer Deadline Day. Zgłosił zapotrzebowanie na trzech zawodników Dyrektor Bayernu Monachium poznał się na Xabim Alonso już... trzy lata temu. „Chciałem go sprowadzić” Dyrektor Bayernu Monachium poznał się na Xabim Alonso już... trzy lata temu. „Chciałem go sprowadzić” Wisła Kraków regularnie nie płaci na czas. Dziennikarz odpowiada Jarosławowi Królewskiemu Wisła Kraków regularnie nie płaci na czas. Dziennikarz odpowiada Jarosławowi Królewskiemu Zbigniew Boniek odpowiada Jakubowi Błaszczykowskiemu. „On kłamie” Zbigniew Boniek odpowiada Jakubowi Błaszczykowskiemu. „On kłamie”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy