Widzew Łódź ogłosił swoją listę transferową [OFICJALNIE]

Widzew Łódź ogłosił swoją listę transferową [OFICJALNIE]
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Widzew Łódź

Trzech piłkarzy dostało od władz Widzewa Łódź wolną rękę w poszukiwaniu nowych klubów.

Widzew Łódź podszedł do zmagań w Ekstraklasie jako beniaminek i bez wątpienia był jedną z największych niespodzianek pierwszej części sezonu. Prowadzona przez Janusza Niedźwiedzia drużyna zdobyła 29 punktów, co dało jej trzecie miejsce w tabeli. Nie ma co ukrywać, że obronić tę lokatę na wiosnę będzie łodzianom bardzo trudno, ale na pewno nie zamierzają się oni poddawać.

Sztab szkoleniowy i działacze klubu właśnie podjęli pierwsze decyzje przed rundą rewanżową. Zawodnikami, którzy mogą rozglądać się za nowymi miejscami pracy, są Karol Danielak, Patryk Lipski oraz Wasyl Łytwynenko. Kontrakty całej trójki wygasają w połowie 2023 roku, ale Widzew chce pożegnać się z nimi szybciej.

Jesienią najczęściej na murawie pojawiał się Danielak. 31-latek rozegrał 14 meczów w Ekstraklasie. Lipski zanotował 10 występów, z kolei Łytwynenko - ani jednego. 31-letni ukraiński bramkarz jeszcze nie zadebiutował w łódzkich barwach.

Oprócz tego Widzew zamierza poszukać zespołu, do którego będzie mógł wypożyczyć Kristoffera Hansena.

Bilans w pierwszej części sezonu 2022/2023 Ekstraklasy:

Karol Danielak – 14 meczów, gol, dwie asysty;
Patryk Lipski – 10 meczów, dwa gole;
Kristoffer Hansen – dziewięć meczów, gol;
Wasyl Łytwynenko – 0 meczów.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Lech Poznań zatrzyma czołowego defensora? „Od tego zależy moja przyszłość” Lech Poznań zatrzyma czołowego defensora? „Od tego zależy moja przyszłość” Wisła Płock testuje byłego juniora Manchesteru United Wisła Płock testuje byłego juniora Manchesteru United Marko Dmitrović zrezygnował z gry w kadrze Serbii. Powodem... bramkarz Rakowa Częstochowa Marko Dmitrović zrezygnował z gry w kadrze Serbii. Powodem... bramkarz Rakowa Częstochowa FC Barcelona osiągnęła „pełne porozumienie” z nowym zawodnikiem. Żona piłkarza szuka mieszkania FC Barcelona osiągnęła „pełne porozumienie” z nowym zawodnikiem. Żona piłkarza szuka mieszkania Reprezentant Polski powinien trafić do Realu Sociedad? „Widziałbym go na tej pozycji” Reprezentant Polski powinien trafić do Realu Sociedad? „Widziałbym go na tej pozycji” OFICJALNIE: Marcin Kaczmarek zwolniony z Lechii Gdańsk OFICJALNIE: Marcin Kaczmarek zwolniony z Lechii Gdańsk OFICJALNIE: Wieczysta Kraków ma nowego trenera. Już dziś poprowadzi pierwszy trening OFICJALNIE: Wieczysta Kraków ma nowego trenera. Już dziś poprowadzi pierwszy trening

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy