Widzew Łódź ogłosił swoją listę transferową [OFICJALNIE]

Widzew Łódź ogłosił swoją listę transferową [OFICJALNIE]
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Widzew Łódź

Trzech piłkarzy dostało od władz Widzewa Łódź wolną rękę w poszukiwaniu nowych klubów.

Widzew Łódź podszedł do zmagań w Ekstraklasie jako beniaminek i bez wątpienia był jedną z największych niespodzianek pierwszej części sezonu. Prowadzona przez Janusza Niedźwiedzia drużyna zdobyła 29 punktów, co dało jej trzecie miejsce w tabeli. Nie ma co ukrywać, że obronić tę lokatę na wiosnę będzie łodzianom bardzo trudno, ale na pewno nie zamierzają się oni poddawać.

Sztab szkoleniowy i działacze klubu właśnie podjęli pierwsze decyzje przed rundą rewanżową. Zawodnikami, którzy mogą rozglądać się za nowymi miejscami pracy, są Karol Danielak, Patryk Lipski oraz Wasyl Łytwynenko. Kontrakty całej trójki wygasają w połowie 2023 roku, ale Widzew chce pożegnać się z nimi szybciej.

Jesienią najczęściej na murawie pojawiał się Danielak. 31-latek rozegrał 14 meczów w Ekstraklasie. Lipski zanotował 10 występów, z kolei Łytwynenko - ani jednego. 31-letni ukraiński bramkarz jeszcze nie zadebiutował w łódzkich barwach.

Oprócz tego Widzew zamierza poszukać zespołu, do którego będzie mógł wypożyczyć Kristoffera Hansena.

Bilans w pierwszej części sezonu 2022/2023 Ekstraklasy:

Karol Danielak – 14 meczów, gol, dwie asysty;
Patryk Lipski – 10 meczów, dwa gole;
Kristoffer Hansen – dziewięć meczów, gol;
Wasyl Łytwynenko – 0 meczów.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Sergio Busquets wybrał nowy zespół Sergio Busquets wybrał nowy zespół Skandal w Turcji. Bramkarz zaatakowany przez kibica chorągiewką [WIDEO] Skandal w Turcji. Bramkarz zaatakowany przez kibica chorągiewką [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Składy na Hiszpania - Niemcy [OFICJALNIE] Mistrzostwa Świata: Składy na Hiszpania - Niemcy [OFICJALNIE] Leo Messi bardzo blisko porozumienia z nowym klubem Leo Messi bardzo blisko porozumienia z nowym klubem Wielka awantura w meczu Zenit - Spartak Moskwa [WIDEO] Wielka awantura w meczu Zenit - Spartak Moskwa [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Alphonso Davies autorem najszybszego trafienia w Katarze [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Alphonso Davies autorem najszybszego trafienia w Katarze [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Sprawa zniknięcia Yassine'a Bounou ze składu Maroka wyjaśniona Mistrzostwa Świata: Sprawa zniknięcia Yassine'a Bounou ze składu Maroka wyjaśniona

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy