Wieczysta Kraków chce mistrza świata z 2014 roku! „Wszystko zależy od niego”

Wieczysta Kraków chce mistrza świata z 2014 roku! „Wszystko zależy od niego”
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Przegląd Sportowy

Trener Wieczystej Kraków, Przemysław Cecherz, wyznał w rozmowie z „Przeglądem Sportowym”, że klub poważnie stara się o pozyskanie Lukasa Podolskiego. Co więcej, negocjowano również z Wesleyem Sneijderem.

Były reprezentant Niemiec nieraz podkreślał, że bardzo zależy mu na powrocie do Polski, gdzie chciał zagrać w barwach Górnika Zabrze. Jak do tej pory, mimo wielu spekulacji, zawsze odmawiał jednak zabrzanom, wybierając ciekawe i bardziej lukratywne propozycje zza granicy. Do gry na polskiej ziemi może go jednak skusić... Wieczysta Kraków.

Krakowianie mają środki, by zaszokować nie tylko na polskim rynku. Już teraz wiemy, że klub jest w stanie pozyskiwać nawet byłych reprezentantów kraju, jak Sławomira Peszkę czy Radosława Majewskiego, wygląda jednak na to, że na tym nie zamierza poprzestawać.

W rozmowie z „Przeglądem Sportowym” Cecherz wyjawił, że w zeszłym roku Wieczysta była całkiem blisko pozyskania... Wesleya Sneijdera. Tak, tego, który grał w Interze Mediolan i Realu Madryt.

- Pojawił się taki temat ponad rok temu, jeszcze przed pandemią. Rozmawialiśmy przez menedżera. Sneijder wrócił z Kataru i pozostawał bez klubu. Był nieprzygotowany, ale wiedzieliśmy, że w naszych ligach nawet w takim stanie sobie poradzi, a marketingowo to dopiero byłby strzał - stwierdził szkoleniowiec.

Sneijder początkowo odmówił, ponieważ otwarcie przyznał, że nie czuje się na siłach, by wrócić na boisko. Chciał być uczciwy wobec potencjalnego pracodawcy i zamierzał wrócić do treningów w Utrechcie, później wybuchła jednak pandemia i ostatecznie zrezygnował z dalszej gry.

Swoją karierę kontynuuje jednak Podolski. Mistrz świata z 2014 roku odmówił już wcześniej Wieczystej, ta jednak nie zrezygnowała z walki o jego usługi.

- Wiąże się go z nami przez jego znajomość ze Sławkiem Peszką. Wszystko zależy od niego - powiedział Cecherz.

- W pewnym wieku zawodnik chce spokojnie i w chwale zejść ze sceny, a przy tym piłka ma sprawiać mu przyjemność. Przez półtora roku był podstawowym piłkarzem Antalyasporu, gra na pozycji, na którą szukamy piłkarza. Podejrzewam, że Łukasz chciałby też zająć się swoim biznesem, a w Krakowie dostałby szansę, by go rozkręcić.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] 50 milionów euro! Xabi Alonso walczy o wschodzącą gwiazdę z Bayernem Monachium 50 milionów euro! Xabi Alonso walczy o wschodzącą gwiazdę z Bayernem Monachium Legia Warszawa złowi nowego pomocnika w Championship?! Legia Warszawa złowi nowego pomocnika w Championship?! Wieczysta Kraków dopina transfer z klubu Ekstraklasy?! Wieczysta Kraków dopina transfer z klubu Ekstraklasy?! Transfery - Relacja na żywo [28/05/2024] Transfery - Relacja na żywo [28/05/2024] Niesamowite! Pierwszy taki przypadek w historii baraży o Bundesligę [WIDEO] Niesamowite! Pierwszy taki przypadek w historii baraży o Bundesligę [WIDEO] Kajetan Szmyt łączony z dwoma nowymi klubami Ekstraklasy Kajetan Szmyt łączony z dwoma nowymi klubami Ekstraklasy Jakub Piotrowski na sprzedaż, ale tanio nie będzie! Jakub Piotrowski na sprzedaż, ale tanio nie będzie!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy