Wieczysta Kraków i Podbeskidzie Bielsko-Biała wciąż bez trenerów. Ireneusz Mamrot stracił pierwszoligową opcję

Wieczysta Kraków i Podbeskidzie Bielsko-Biała wciąż bez trenerów. Ireneusz Mamrot stracił pierwszoligową opcję fot. Shutterstock
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Janekx89 [Twitter]

Krzysztof Brede i Dariusz Żuraw nie zostaną opiekunami Wieczystej Kraków oraz Podbeskidzia Bielsko-Biała. Natomiast Ireneusz Mamrot wypadł z orbity zainteresowań Resovii Rzeszów - poinformował Janekx89 na Twitterze.

W ostatnich dniach oraz godzinach pojawiły się w mediach doniesienia odnoszące się do dokonania kilku zmian na ławkach trenerskich polskich zespołów.

Wśród nich znalazły się między innymi Wieczysta Kraków oraz Podbeskidzie Bielsko-Biała, które zdążyły już zakończyć współpracę odpowiednio z Franciszkiem Smudą i Mirosławem Smyłą.

Ekipa z województwa małopolskiego obrał momentalnie na cel Macieja Musiała z Garbarni Kraków jako głównego kandydata do zastąpienia między innymi byłego selekcjonera reprezentacji Polski. 45-letni szkoleniowiec odrzucił jednak propozycję nadesłaną ze strony beniaminka III ligi. W tej sytuacji przedstawiciele klubu zaczęli się rozglądać na rynku za inną opcją i przychylnym okiem spojrzeli w kierunku Krzysztofa Brede.

Janekx89, mający bardzo dobre rozeznanie w realiach naszego rodzimego futbolu, poinformował, że negocjacje Wieczystej Kraków z byłym trenerem Chojniczanki Chojnice oraz Podbeskidzia Bielsko-Biała zakończył fiaskiem.

Identyczny rezultat przyniosły rozmowy „Górali” z Dariuszem Żurawiem, który przed zatrudnieniem Smyły był też przymierzany do pracy w drużynie z województwa śląskiego.

W tym przypadku Janekx89 zauważa, że w pierwszoligowcu powrócił temat nawiązania współpracy z Dariuszem Banasikiem.

Poza wymienioną dwójką na trenerskim bezrobociu pozostanie także Ireneusz Mamrot. Jeszcze w niedzielne przedpołudnie Tomasz Włodarczyk poinformował, że 51-latek jest poważnym kandydatem do zastąpienia Tomasza Grzegorczyka.

Ten pozostanie na razie na zajmowanym stanowisku i w przypadku opuszczenia klubu nie zostanie zastąpiony przez byłego szkoleniowca Chrobrego Głogów, Jagiellonii Białystok (dwukrotnie), Arki Gdynia i ŁKS-u.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Dwie zaskakujące oferty za Nicolò Zaniolo. „Poniedziałek może być decydujący” Dwie zaskakujące oferty za Nicolò Zaniolo. „Poniedziałek może być decydujący” Transfery - Relacja na żywo [05/02/2023] Transfery - Relacja na żywo [05/02/2023] Jakub Kałuziński z szansą na pozostanie w Ekstraklasie. Lechia Gdańsk otrzymała ofertę Jakub Kałuziński z szansą na pozostanie w Ekstraklasie. Lechia Gdańsk otrzymała ofertę Bayern Monachium z ciekawym transferem wewnątrz Bundesligi? Może sięgnąć po rozchwytywanego pomocnika Bayern Monachium z ciekawym transferem wewnątrz Bundesligi? Może sięgnąć po rozchwytywanego pomocnika FC Barcelona: Siedmiu chętnych na Ansu Fatiego. Jednemu zależy najbardziej FC Barcelona: Siedmiu chętnych na Ansu Fatiego. Jednemu zależy najbardziej Jürgen Klopp po 0:3 Liverpoolu z Wolverhampton Wanderers: Nie potrafię tego wytłumaczyć Jürgen Klopp po 0:3 Liverpoolu z Wolverhampton Wanderers: Nie potrafię tego wytłumaczyć Ekstraklasa: Mecz Górnik Zabrze - Lechia Gdańsk przerwany Ekstraklasa: Mecz Górnik Zabrze - Lechia Gdańsk przerwany

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy