Wieczysta Kraków pokonana! Pierwsza porażka od trzech lat

2022-04-24 07:50:28; Aktualizacja: 2 lata temu
Piotr Różalski Źródło: Transfery.info

W sobotę Wieczysta Kraków doznała pierwszej porażki w tegorocznym sezonie IV ligi.

W meczu na szczycie grupy małopolskiej (zachód) podopieczni Franciszka Smudy sensacyjnie ulegli na wyjeździe ekipie Wiślanie Jaśkowice 1:2. Dla krakowian była to pierwsza porażka w ligowych rozgrywkach od 1044 dni, kiedy okazali się gorsi w pojedynku z zespołem TS Węgrzyce w ramach rozgrywek ligi okręgowej.

Do 87. minuty gospodarze prowadzili 2:0 za sprawą Dawida Dynarka oraz Jakuba Seweryna. W pierwszej połowie Wieczysta mogła wyrównać stan rywalizacji, jednak rzut karny zmarnował Sławomir Peszko. Bramkę kontaktową w końcówce meczu zdobył Adrian Frańczak, jednak gościom zabrakło czasu na całkowite odrobienie strat.

W podstawowym składzie beniaminka znaleźli się między innymi znany z przeszłości z występów w Legii Warszawa Thibault Moulin, dziewięciokrotny reprezentant Polski i zdobywca Pucharu Polski z Dyskobolią Grodzisk Wielkopolski Radosław Majewski, Sławomir Peszko czy Maciej Jankowski.

Dla drużyny ze stolicy Małopolski to druga porażka we wszystkich rozgrywkach w bieżącej kampanii. W listopadzie ubiegłego roku Wieczysta została rozbita przez Garbarnię Kraków 0:5 w Pucharze Polski.

Pomimo straty punktów, Wieczysta nadal obiera kurs na awans do III ligi, mając osiem punktów przewagi nad jaśkowiczanami.

Do zakończenia zmagań pozostało 11 kolejek.

Składy z meczu:

Wiślanie: Ropek - Czarnecki, Gałka, Lewiński, Morawski, Gogola (87 Tetych) - Głaz, Dynarek, Żaba - Seweryn (89' Ochman), Monsuru (79' Bierówka).

Wieczysta: Plewka - Frańczak, Kołodziej, Moulin, Kumah (79' Linca) - Gamrot, Majewski (63' Hebel), Misak - Supel, Jankowski (63' Bąk), Peszko.