Wieczysta Kraków znalazła nowego napastnika?! Prosto z Ekstraklasy

2024-06-04 22:13:30; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Wieczysta Kraków znalazła nowego napastnika?! Prosto z Ekstraklasy Fot. Pawel Jaskolka / PressFocus
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko Źródło: Transfery.info

Wieczysta Kraków szuka napastnika, a jak wynika z ustaleń transfery.info, nowym piłkarzem beniaminka drugiej ligi może zostać Michał Feliks. Zawodnik ostatni sezon spędził na wypożyczeniu z Radomiaka Radom w Ruchu Chorzów.

Wieczysta Kraków potwierdziła w letnim oknie już trzy transfery. Do zespołu Sławomira Peszki zdążyli dołączyć Daniel Mikołajewski, Oskar Mielcarz oraz Daniel Sandoval. Na tym jednak pod Wawelem nie poprzestaną.

Nie jest tajemnicą, że celem był nowy środkowy napastnik i w tym kontekście padały takie nazwiska, jak Sebastian Bergier, Tomáš Pekhart czy Afimico Pululu. Okazuje się jednak, że beniaminek drugiej ligi celuje w nieco innego gracza, a jest nim Michał Feliks.

Rozmowy w kwestii pozyskania 25-latka trwają już od dobrych kilku dni i wydaje się, że wszystko zmierza ku finalizacji tego ruchu. Do Wieczystej miałby trafić formalnie z Radomiaka Radom.

Atakujący spędził bowiem ostatni sezon na wypożyczeniu w Ruchu Chorzów i „Niebiescy” zastrzegli sobie opcję wykupu, ale na razie nie pojawiły się w tej kwestii żadne nowe informacje. Z sytuacji mogą więc skorzystać pod Wawelem.

Dla Feliksa potencjalna przeprowadzka do stolicy Małopolski to powrót w rodzime strony. Pochodzi on bowiem z Krakowa i w przeszłości był związany z Akademią Piłkarską 21 oraz akademią Wisły Kraków i samą „Białą Gwiazdą”. Ponadto grał też dla juniorów Nantes, a także Garbarni Kraków.

Ostatni sezon w wykonaniu byłego reprezentanta Polski do lat 18 to 24 spotkania, w których może pochwalić się pięcioma golami oraz dwoma asystami. Kontrakt z Radomiakiem wiąże go do 30 czerwca 2025 roku.

Wieczysta Kraków na kolejkę przed końcem trzeciej ligi ma dziewięć punktów przewagi nad drugą Siarką Tarnobrzeg i jest oczywiście pewna awansu.

W ostatniej kolejce piłkarze Sławomira Peszki zmierzą się na wyjeździe ze Starem Starachowice. Starcie zaplanowano na 7 czerwca o godzinie 17:15.