Wielki powrót Bojana do FC Barcelony. Otrzymał specjalne stanowisko

Wielki powrót Bojana do FC Barcelony. Otrzymał specjalne stanowisko fot. Christian Bertrand / Shutterstock.com
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Mundo Deportivo

FC Barcelona w przyszłym tygodniu zaprezentuje oficjalnie swój schemat organizacyjny. Na jego czele stanie Deco, a jego częścią będzie Bojan Krkić, który pracuje już w klubie - podaje „Mundo Deportivo”.

Bojan w marcu bieżącego roku w wieku 32 lat zawiesił buty na kołek, kończąc zawodową karierę w Japonii. Ta obfitowała w wiele wzlotów i upadków, lecz z pewnością nigdy nie spełniła pokładanych w niej nadziei.

Hiszpan podczas swojej premierowej kampanii zawiesił sobie niezwykle wysoko poprzeczkę. Młodziutki wówczas zawodnik FC Barcelony w 48 spotkaniach zanotował dwanaście trafień i sześć asyst. Adept słynnej La Masii trzymał poziom jeszcze przez jakiś czas, lecz w sezonie 2010/2011 jego pozycja w szeregach macierzystej ekipy znacznie podupadła.

Następne lata Bojan spędził już w AS Romie, AC Milanie, Stoke City, Deportivo Alavés czy w końcu w Vissel Kobe.

Jak się okazuje, po niemalże dekadzie Bojan Krkić wrócił do „Dumy Katalonii” w wyjątkowej roli.

32-latek otrzymał niesprecyzowaną posadę w obszarze sportowym. Przeciera zatem szlaki, bowiem takiej posady nie pełnił w historii klubu jeszcze nikt. W domyśle ma być bliskim współpracownikiem nowego dyrektora sportowego, Deco. Na jego głowie spoczywać spocznie mnóstwo obowiązków.

Jednym z zadań emerytowanego napastnika będzie doradzanie i pilnowanie młodych talentów, którzy przebijają się do pierwszej drużyny. Dodatkowo zadba o samopoczucie zawodników, którzy zostali wypożyczeni. Będzie musiał sprawić, że ci poczują troskę ze strony klubu.

Ma pełnić zatem funkcję łącznika między pierwszą kadrą a Barçą Atlétic. Dzięki niemu przepływ młodzieżowców powinien stać się płynniejszy.

32-latek zakasał rękawy i od pewnego czasu ciężko pracuje. Nie zamierzał czekać na oficjalną prezentację, która ma odbyć się w przyszłym tygodniu.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Lech Poznań blisko transferu piłkarza FC Porto Lech Poznań blisko transferu piłkarza FC Porto Luka Zahović z ciekawym transferem w ramach Ekstraklasy?! Luka Zahović z ciekawym transferem w ramach Ekstraklasy?! Polacy z porażką w pierwszym meczu na EURO U-17. Ale będzie tylko łatwiej! Polacy z porażką w pierwszym meczu na EURO U-17. Ale będzie tylko łatwiej! Ma najwięcej czystych kont w Ekstraklasie, przed nim historyczne osiągnięcie Ma najwięcej czystych kont w Ekstraklasie, przed nim historyczne osiągnięcie Hansi Flick zainteresowany przejęciem tej drużyny Hansi Flick zainteresowany przejęciem tej drużyny U Marka Papszuna jest skreślony? Piłkarz może mieć trudno o grę w barwach Rakowa Częstochowa U Marka Papszuna jest skreślony? Piłkarz może mieć trudno o grę w barwach Rakowa Częstochowa Czterech kandydatów na nowego menedżera Chelsea Czterech kandydatów na nowego menedżera Chelsea

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy