Wielki powrót Croucha?

Wielki powrót Croucha? fot. Stoke City FC
Michał Flis
Źródło: Sky Sports UK

Peter Crouch pod koniec kariery może powrócić do jednego z zespołów, którego barwy reprezentował w przeszłości.

Były napastnik reprezentacji Anglii od siedmiu lat jest zawodnikiem Stoke City, wraz z którym wiosną bieżącego roku został zdegradowany z Premier League. W bieżącym sezonie nie odgrywa już jednak ważnej roli na Britannia Stadium, pojawiając się na boisku jedynie w końcówkach spotkań.

Sytuację tę pragnie wykorzystać nowy sztab szkoleniowy Aston Villi, a więc jednego z ligowych rywali aktualnego zespołu 37-latka. Napastnicy ekipy z Birmingham strzelili jak dotąd zaledwie osiem goli, dlatego pojawienie się Anglika miałoby znacząco podnieść efektywność linii ofensywnej zespołu.

Bardzo możliwym pozostaje scenariusz, w którym Crouch dołączy do ekipy popularnych „The Villans” w styczniu przyszłego roku, po czym zdecyduje się zakończyć karierę piłkarską, gdy sezon dobiegnie końca.

Wychowanek Brentford miał już niegdyś okazję być zawodnikiem klubu z Villa Park. W latach 2002-2004 występował w pierwszoligowej wówczas Aston Villi, dla której strzelił w sumie cztery bramki na poziomie Premier League.

Będąc piłkarzem Stoke, mierzący ponad dwa metry wzrostu zawodnik rozegrał blisko 200 spotkań, w których 46 razy wpisywał się na listę strzelców.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy